Pionýrská skupina Tažní ptáci

 pstp@jmpionyr.cz
 cerny.delfin@gmail.com

TO Černý delfín

Jsme turistický oddíl pro děti různých věkových kategorií. Poskytujeme jim plnohodnotnou náplň pro volný čas. Jednou týdně pořádáme schůzky, víkendové výpravy jednou do měsíce a také zimní a letní tábor. Schází se u nás dohromady děti od první až po devátou třídu.

Věnujeme se nejen turistice, snažíme se společně zlepšovat ve všech oblastech a tvořit dobrou partu kamarádů. Učit se navzájem mladší od starších i naopak, rozvíjet vnímavost k ostatním a k přírodě.

Učíme se třeba vázat uzly, číst v mapách. Někdy tvoříme, kreslíme, stavíme. Dozvídáme se o zdravovědě, občas vyluštíme nějakou šifru, nebo koukáme na hvězdy. Hážeme balóny, ringem, hadrovou koulí, běháme, skáčeme, schováváme se. Soutěžíme nebo spolupracujeme. A někdy prostě jenom tak blbneme.


Schůzky:

  • scházíme se každou středu ve školním roce
  • v 16h se sejdeme před klubovnou na Chlupové 1
  • v 18h obvykle končíme tamtéž
  • děti si s sebou nosí tzv. "pět švestek" (šátek, papír a tužka, tenisák, švihadlo a uzlovačka)
  • je dobré mít oblečení a boty "na lítačku"

Kdo za tím stojí:

Oddíl vedou kvalifikovaní vedoucí, s mnohaletou praxí, kteří většinou sami oddílem jako děti prošli. Všichni absolvovali kurz "Kvalifikace oddílového vedoucího" případně "Kvalifikace instruktora". Nejčastěji se setkáte s mladými vedoucími a instruktory, ti se totiž střídají ve vedení schůzek. Základnu našemu oddílu resp. skupině tvoří ale i starší a bývalí vedoucí, ti zase více pomáhají okolo výprav a táborů.

Oddíl založil v roce 1987 Milan Matyáš, který z pozadí stále vede celou skupinu, i když samotný oddíl už předal dál.

Na schůzkách tedy můžete potkat: Hanku Matyášovou, Kláru Sedláčkovou, Pavla Novotného, Ondřeje "Kuhyho" Kuhejdu, Tomáše "Saláta" Sedláčka, Terku Kuhejdovou, Edu Chybu, Teda Halíře a další.

Na výpravách a táborech se přidávají: Lucka Táborská, Hanka "Lokoska" Lokosová, Lukáš Fiala, Iris Zpěváková, ...


Jsme pionýři

Náš oddíl je (jedinou) součástí pionýrské skupiny Tažní ptáci. Ta je jedním z mnoha pobočných spolků Pionýra, z. s., dobrovolné, nezávislé a neziskové organizace.
Pionýr je druhý největší spolek v České republice, pracující s dětmi a mládeží, vydělil se v roce 1990 z bývalého PO SSM jako samostatný subjekt, navazující na
tradice samostatného Pionýra z let 1968-1970.

Činnost je pojištěna na základě úrazové pojistky, kterou má Pionýr uzavřenu, jako člen České rady dětí a mládeže. Pojistné členů do 26 let je hrazeno z grantu MŠMT.


Členské příspěvky: 

500 Kč za jednotlivce

350 Kč za jednoho ze sourozenců, pokud jich chodí víc

Platí se ročně, vždy koncem kalendářního roku, v hotovosti na schůzce vedoucím.