Znak sdružení Pionýr
PS Tažní ptáci
 

© by Milan Matyáš

PageRank.czSoučasnost Historie Info a foto z akcí Pokyny k akci

Turistický oddíl Černý delfín - historie

Společné foto Heraltice

2011 až ? - v září 2011 střídá Vendy na pozici vedoucího oddílu Heťase, neboť ten odjíždí na studijní stáž do zahraničí a nemůže se tak již oddílu věnovat. Na podzim si 4 instruktoři (Kůra, Tom, Klára a Hana) udělali kvalifikaci vedoucího, 5 nejstarších dětí (Káťa, Katy, Milda, Míša a Krtek) kvalifikaci instruktora. Na podzim r. 2012 oddíl oslavil čtvrt století své činnosti.
  Od září 2013 se vedoucí oddílu stává Verča, neboť Vendy odjíždí studovat do Holandska, do věku instruktora dorostl Kuhy. Pomocnou ruku čím dál více přikládá k dílu i Lucka, která se k aktivní činnosti vrátila po mateřské. Rok byl zahájen úspěšnou propagační akcí v parku u Šelepky, po které do oddílu přibylo hodně nových malých dětí, které se v něm okamžitě úspěšně zabydlely.

Výlet do Údolí pavučin

2006 až 2010 - v září 2006 došlo ke střídání na postu vedoucího oddílu, tím se stala Irča s podporou Lucky a ostatních vedoucích, Milan se stará o zázemí. Došlo k omlazení členské základny o skupinu 7-9 letých dětí, což nás donutilo na čas zastavit příjem nováčků, neboť kapacita klubovny není neomezená. V průběhu zimy se množství dětí vytřídilo, takže stop stav mohl být odvolán.
  V září 2007 oddíl oslavil 20 let trvání oddílu velkou narozeninovou merendou se spoustou hostů z řad dřívějších členů, rodičů a přátel.
  V září 2008 předala Irenka, vzhledem k blížícím se mateřským povinnostem, funkci vedoucího oddílu Rajčeti.
  V září 2009 předal Rajče štafetu vedoucího oddílu dále Heťasovi, vzhledem ke svému studijnímu a pracovnímu vytížení.

Výlet na Pernštejn

2001 až 2005 - na podzim r.2001 do oddílu přichází skupina menších dětí (2.-4.třída, většinou tvořená dětmi vedoucích a jejich kamarádů) a začala psát další díl jeho historie. V září 2002 oddíl oslavil 15 let existence sešlostí bývalých i současných členů. Rozrostla se členská základna a mimo stálých členů se našich akcí účastní i další děti-nečlenové, ať už oddílových výprav či letních táborů. Bližší vztahy jsme navázali i s rodiči většiny dětí. Děti z této generace v oddíle poté působí jako instruktoři a později vedoucí (Verča, Hanka, Klára a Tomík).

1996 až 2000 - oddíl je tvořen novými dětmi, původně ze ZŠ Sirotkova a snaží se navázat na tradice svého předchůdce, zaniklého postupným odrůstáním skalních členů. Některé děti této generace později pracují v oddíle jako instruktoři a vedoucí (Heťas, Pavlík, Váňa, Dave, Rajče, ...).

Původní klubovna oddílu

1987 až 1995 - náš turistický oddíl vznikl v září 1987 na ZŠ Jana Babáka ze žáků 4c. Původní členská základna se postupně promíchávala s dalšími dětmi různého věku, až vznikl stálý, věkově různorodý oddíl.
  Kromě oddílových schůzek jsme jezdili na výpravy (Říkonín, Toulovcovy Maštale apod.) a v létě na tábory do Březinek u Jevíčka. Činnost byla zaměřena na turistiku, táboření, horolezení a slaňování, začínali jsme se softballem a dalšími zajímavými činnostmi.
  Některé děti z tehdejší generace oddíl (do své mateřské) vedly (Irča, Lucka) nebo nám pomáhají třeba na táboře (Peťa).


Pionýr, z. s. - pionýrská skupina Tažní ptáci, Topolky 30, 616 00 Brno, mobil 775 764 400, E-mail: pstp@jmpionyr.cz 

INFOPANEL

Novinky:

1.6.2020
Pravidelné aktivity částečně obnoveny

Informace:

9.6.2020 Od začátku června jsme obnovili pravidelnou středeční oddílovou činnost, alespoň formou venkovních aktivit.
Všem přihlášeným na náš letní tábor již byly rozeslány potřebné dokumenty, informace a pokyny mailem.

Nejbližší akce:

25.-27.9.2020
Najdete nás na Facebooku
Dobrý oddíl

Články o nás:

Podporují nás:

MŠMTLogo Brna

Táborové poradny:

Opravdu dobrý tábor
Borovice.cz
Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.

Sportovní vybavení:

DAKO sport