Znak sdružení Pionýr
PS Tažní ptáci
 

© by Milan Matyáš

PageRank.cz



Historie a současnost Celoroční hra Info a foto z akcí - novější Návratka na akci
Archív starších akcí
Výroba galských přilbicPodzimky Heraltice, 28.10.-1.11.2009.
  Tradiční podzimní prázdniny na oblíbené základně v Heralticích. Spousta her a soutěží, návštěva jihlavské ZOO a Vodního ráje, sauna na chatě a další radovánky si užilo všech 25 účastníků.
Fotogalerie z této akce >>>
Potáborový sejšn, 3.-4.10.2009.  Výběr účastníků tábora (hlavně vedení, instruktoři a jejich rodinní příslušníci, část dětí) se sešli v sále na Údolní k tradičnímu potáborovému zhodnocení. Proběhla premiéra táborového videa, promítaly se fotky, diskutovaly oddílové záležitosti, jedlo se a pilo, hrálo na kytaru. Definitivní tečka za táborem 2009 a Čínskou říší Čchin.
Hry u chatyVýprava Ketkovice, 18.-20.9.2009.
  Úvodní víkendovka oddílového roku, sice jen s pár dětmi, ale zato příjemná a pohodová.
Náhradní výlet na kolech, 7.6.2009.
  Po zrušení Cyklovýpravy jsme se domluvili na náhradní jednodenní cyklovýlet. Sjelo se nás celkem 11 cyklistů, kteří po cyklostezce podél Svratky vyrazili směrem na jih. Cíl byl kam až se nám bude chtít, takže jsme dojeli do Vranovic, kde se odpojili na vlak Agi s Krtkem a my ostatní jsme pokračovali kolem Nových mlýnů až do Šakvic, odkud jsme se také vlakem vrátili domů. Celkem kolem 60 km jízdy za příjemného, byť trochu větrného počasí.
Květnová výprava, základna U Lamberka, 8.-10.5.2009.
Účastníci výpravy  Na tuto výpravu jsme chtěli využít pro nás novou základnu v Jedově u Náměště n.O., patřící Náměšťskému DDM. Bohužel po příjezdu na místo se nám nepovedlo zde ubytovat, zatím nevíme proč, možná na nás zapoměli. Nouzově nám tedy poskytl skromné leč příjemné ubytování Ivo Lysák na základně U Lamberka, za což jsme nesmírně vděční. Víkend tak mohl i díky krásnému počasí proběhnout ku spokojenosti všech osmnácti účastníků.
Hrajeme RingoVelikonoční výprava Pustá Rybná, 9.-13.4.2009.
  Na naši oblíbenou hájenku Damašek u Pusté Rybné, patřící pionýrům z Poličky, jsme se vydali na pět překrásných velikonočních dnů v počtu 15 účastníků. Počasí nemělo chybu, teplo bylo jako v létě a naplánovaný program "Pustá Rybná Fest" v režii Hanky a Kláry proběhl bez chybičky k úplné spokojenosti všech účastníků.
Tady máte fotogalerii >>>.
Pád do bublinekAquapark Vyškov, 14.3.2009.
  Příjemné sobotní odpoledne strávilo 10 dětí a 2 vedoucí ve Vyškovském aquaparku řáděním ve všech místních atrakcích, od tobogánu přes páru a ž po divokou řeku. Na akci se s členy oddílu vydaly i dvě děti-nečlenové, Natálka a její bratr Zdeněk. Všichni si to užili do syta, na závěr jsme děti ani nemuseli moc vyhánět z vody.
Jarní prázdniny v Orlických horách, 21.-28.2.2009.Odvážní na Velké Deštné
  Sedum prázdninových dnů jsme strávili opět v Orlických horách, na již vloni osvědčené chatě Veranda. Počasí nám letos dopřálo hromady sněhu, bohužel je doplnilo ještě o mlhu a časté sněžení, sluníčko se na naše lyžování podívat nepřišlo. Přesto jsme si to užili jak na běžkách tak na sjezdovce, vyhřáli jsme se v sauně v Rokytnici a večery jsme naplnili příjemnou zábavou a stolními hrami.
Dračí smyčka, 7.2.2009.
  Sedum členů oddílu se zúčastnilo uzlovací soutěže pořádané kolegy z PTO - Dračí smyčky 2009. Do SVČ Lány se sešlo mnoho brněnských oddílů aby poměřily svoje šikovné prsty s uzlovačkami a lany. Naši zástupci neodešli bez ocenění, 4 z nich získali dohromady 6 diplomů za nejrychlejší uzel ve 3 různých kategoriích.
  Dle výsledkové listiny získal v nejmladší kategorii Tomášek rekordní čas na Lodní smyčce (celkově 8.místo), ve starších byl Tom celkově čtvrtý, Hanka uvázala nejrychleji škoťák (byla šestá) a Klára měla rekord na dračák (11.místo), Petr s Michalem se v kategorii rádců moc nepředvedli (23. a 24.místo), zato Lucka v old kategorii excelovala hned ve třech uzlech - dračáku, škoťáku a lodní smyčce, bohužel se jí nepovedla osmička, takže se celkově umístila až na desátém místě. V každém případě naše účast byla nepřehlédnutelná a všem účastníkům patří hold za jejich snahu.
Výprava Boskovice, 23.-25.1.2009.Klubovna v Boskovicích
  Do klubovny boskovických pionýrů jsme se nastěhovali na příjemný lednový víkend v počtu 12 účastníků. V sobotu dopoledne jsme poznávali centrum Boskovic včetně Židovského města a hřbitova, odpoledně jsme vyrazili na poznávací vycházku kolem Westernového městečka a k přehradě. Nedělní dopoledne bylo vyhrazeno koupání v místním miniaqaparku, který by Boskovicím Brno mohlo závidět, bylo to velmi příjemné.
Předvánoční výprava Polnička, 12.-14.12.2008.Vánoce v Polničce
  Po roce jsme se na oslavu oddílových Vánoc vydali na Vysočinu do Polničky. Nepříliš pěkné počasí jsme tak mohli, mimo malé dopolední vycházky, strávit většinou v tělocvičně při hrách a zábavě, organizované rodícím se duem budoucích instruktorek Kláry a Hanky. Sobotní oddílový Štědrý večer byl fajn, se stromečkem, Agiho koledami a s hromadou vánočních dárečků pro všechny zúčastněné.
Listopadový výlet, Rudka u Kunštátu, 22.11.2008.
  Na výletě nás bylo 10 - Rajče, Vendy, Peťa, Katy, Kuhejďáci, Sedláčci, Hanka, Honzík. Šli jsme z Letovic do Rudky, prohlédli si jeskyni Blanických rytířů a vrátili se do Svitávky. Dopoledne sněžilo a byla zima, děti byly "strašně" unavené (asi 15km), jeskyně se (snad) všem líbila, hrálo se pár her, které zorganizovaly Hanka s Klárou.
Podzimní prázdniny Heraltice, 24.-29.10.2008.Tobogán ve Vodním ráji
  Podzimní prázdniny jsme strávili opět na našem tradičním místě - příjemné základně v Heralticích na Vysočině. Všech 25 účastníků si pobyt řádně užilo, mimo výletu do Jihlavy s návštěvou aquaparku a spousty her a vycházek, připravil organizační tým i úvodní seznámení s letošní celoroční hrou, která se během pobytu řádně rozjela. Počasí zpočátku ukazovalo svou přívětivou tvář, později naopak přišel skutečný podzim, který jsme zaháněli mimo jiné i řádným prohřátím v sauně.
Šifrovací soutěž Za psem, 4.10.2008.
  Dva týmy z našeho oddílu - instruktorský, ve složení Wendy, Kůra, Hanka, Petr a starších pionýrů, ve složení Krtek, Katy, Tomino, se zúčastnily městské šifrovací soutěže "Za psem", pořádáné sdružením Pionýrských tábornických oddílů. Oba týmy se umístily v první polovině tabulky (instruktoři 8. a děti 10. místo), což ve velké konkurenci oddílů PTO považuji za úspěch.
Naši nefotili, budou fotky od organizátorů, jen co je zpracuji.
Na výpravě v KetkovicíchBabí léto Ketkovice, 19.-21.9.2008.
  Malá základna v údolí Oslavky nám poskytla útočiště při nevlídném počasí, které bohužel celý víkend vládlo. Nicméně i přesto jsme vyrazili na sobotní odpolední výšlap po okolí a kolem chaty jsme pohráli něco her, v sobotu večer za mírného poprchávání jsme u ohně opekli i špekáčky. Uvnitř se pak pařily stolní hry a hrálo na kytaru u rozehřátých kamen. Výprava sice byla jen pro otužilejší povahy, přesto byla nakonec docela fajn.
CyklovýpravaCyklovýprava Sklené, 13.-15.6.2008.
  Tradiční víkend na kolech jsme strávili na turistické základně ve Skleném u Žďáru nad Sázavou. Nakonec docela příjemné počasí jsme využili naplno, ujeli jsme za víkend 75 km.
Mimořádný výlet na kolech, 24.5.2008.
  Namísto účasti na Srazu PTO jsme se letos neplánovaně vydali na výlet na kolech. Vyjeli jsme v počtu 12 účastníků po cyklostezce na přehradu, přes Sokolák a Oboru k Moravským Knínicím, do Chudčic a Veverské Bitýšky, kde jsme si dali v cukrárně mějaké kalorie. Poté jsme údolím Bílého potoka vyjeli ke Šmelcovně, vyfuněli kopec nahoru na Javůrek a kolem Podkomorské myslivny, Ríšovy a Helenčiny studánky jsme se přes přehradu zase vrátili zpět. Celkem jsme najeli téměř 70 km, a to včetně malého Tomíka, takto prvňáka.
Děti na skáleVýprava na Pustou Rybnou, 8.-11.5.2008.
  Již podruhé jsme se ubytovali na příjemné hájence pionýrů z Poličky, tentokráte na 4 dny. Vyšlo skvělé počasí, takže jsme využili naplno krásného okolí pro spoustu her a taky výlet po okolních přírodních krásách.
Děti si hrajíVýprava na hájenku Černé lesy u Brtnice, 11.-13.4.2008.
  Konečně trochu jarní víkendovka na pro nás novou základnu na Vysočině. Celkem 14 účastníků si sice neužilo moc tepla, ale zase jsme si udělali pěkný výlet na Rokštejn a v neděli se přišlo podívat i sluníčko.
Vyškovská ZOOVýlet do Vyškova, 15.3.2008.
  Celkem 15 účastníků výletu si naplno užilo krásného jarního počasí při návštěvě Vyškovské mini ZOO a následně se dosyta vyřádilo v místním aquaparku.
Večerní lyžováníJarní prázdniny Orlické hory, 16.-23.2.2008.
  Zimní tábor pro sněhuchtivé vybrané jedince z naší skupiny, proběhl nedaleko Deštného v Orlických horách, s běžkami i sjezdovkami a nějakým tím snowboardem, hromadou her, dobrého jídla a zábavy, plaváním v bazénu i vyhříváním se v sauně. Už se těšíme na příští ročník v roce 2009.
Lednová akce v klubovně, 19.1.2008.
  Plánované bruslení na kluzišti na Bráfové se pro teplé a deštivé počasí neuskutečnilo, takže jsme zvolili náhradní program - v klubovně jsme zapařili stolní hry. Zúčastnili se Hanka, Katy, Kůra, Klára, Kokos, Iris, Rajče a Milan.
Nefotilo se, nebylo moc co :o).
Hraní u stromečkuVánoční výprava Heraltice, 7.-9.12.2007.
  Naše oblíbené Heraltice jsme tentokrát využili pro předvánoční výpravu. Sněhu sice moc nebylo, ale pohráli jsme něco her v okolí chaty a v sobotu večer proběhla tradiční vánoční oslava s dárečky, zakončená saunou pro zájemce.
Moravský kras, 10.11.2007.
  Jednodení akce, zúčastnili se Petr, Hanka, Krtek, Kokos, Tomino, Agi, Heťas a Iva. Prošli si klasickou trasu ze Křtin Josefovským údolím do Adamova, novinkou byla návštěva nově otevřené jeskyně Výpustek.
Podzimní prázdniny v Bzenci, 25.-28.10.2007.Ratíškovice - šlapací drezínky
  Čtyři dny podzimních prázdnin jsme tentokrát strávili na TZ Littner u Bzence. Okolí příjemné, ubytování slušné, strava jakž-takž. Sešlo se nás tam 24, prošli jsme se po Moravské Sahaře a projeli na šlapacích drezínkách. Pár zájemců si poslední večer dalo i saunu (ale moc nás nebylo :o).
Foto u zříceniny Kraví horaBabí léto v údolí Oslavky, 21.-23.9.2007.
  Tradiční první podzimní výpavu jsme letos místo na Baby měli do údolí Oslavky, na chatu nedaleko soutoku s Chvojnicí. Počasí nám skvěle vyšlo, zúčastnila se dobrá sestava ze staré gardy, takže si není na co stěžovat. Snad jen na neúčast mladších členů oddílu.
Cyklovýprava Vysočina Sklené, 15.-17.6.2007.Cvrček předvádí akrobacii
  Již klasická výprava na kola pro rodiče a děti, tentokrát na nové základně ve Skleném. Sjelo se nás tam 23 cyklistů malých i velkých, počasí nám vyšlo výborně, ujeli jsme dohromady přes 90 km, vykoupali se na Medlově i ve Velkém Dářku, prostě príma.
Společné foto na Wilsonově skáleSraz PTO, camp Wilsonka, 25.-27.5.2007.
  Po jednoroční pauze jsme se letos opět zúčastnili tradičního Srazu pionýrských tábornických oddílů, který se po mnoha letech konal na Dalešické přehradě v campu Wilsonka. Vyšlo naprosto dokonale počasí, program se povedl - Skotské hry prověřily svaly všech zúčastněných, koupání v přehradě bylo naprosto dokonalé, jednoduše vynikající výprava.
Akce "Pozor děti!" BrnoOheň na náměstí Svobody, 20.5.2007.
  Jako mnoho dalších oddílů z různých organizací, zúčastnili jsme se sobotní akce v centru Brna, historické městské hry na jejíž vyvrcholení pískalo celé náměstí Svobody na píšťalky a primátor města Brna s dalšími zapálil slavnostní oheň. Příjemný den jsme zakončili noční výpravou po brněnských muzeích v rámci Muzejní noci. Domů jsme se dostali krátce po půlnoci, myslím, že pro děcka to byl docela zážitek.
hájenka Pustá RybnáVýprava Pustá Rybná, 13.-15.4.2007.
  Nádherné počasí a moc pěkné ubytování v bývalé hájence, patřící pionýrům z Poličky, posunuly tuto naši výpravu mezi ty squělé. Jednadvacet účastníků si užilo spoustu sluníčka a fantastické přírody, na sobotním výletu jsme navštívili Zkamenělý zámek a Čtyři Palice, večer se u krbu hrálo divadlo.
Výlet do ZOO a Aquaparku ve Vyškově, 24.3.2007.
  Jednodení akce, které se i přes dosti špatné počasí zúčastnilo 9 dětí, 2 tatínci a Iris s Luckou jako vedoucí. Vše naplánované jsme navštívili, vyřádili se ve vodách aquaparku a v pořádku se k večeru vrátili do Brna.
Fotilo více lidí, až ke mě doputují fotky, něco vystavíme.
Výlet do Anthroposu a okolních lesů, 24.2.2007.
  Krátký výlet s návštěvou Anthroposu a procházka přilehlými lesy. Zúčastnili se Verča, Peťa, Milda, Krtek, Klára, Káťa, Zuzka, Lucka a Iris.
Na akci se nefotilo (došly baterky :).
Jarní prázdniny v Orlických horách, 10.-17.2.2007.
Jaráky 2007  Tradiční Zimní tábor pro vabrané rodiče s dětmi jsme uspořádali v Orlických horách. Sněhu sice nebylo mnoho, ale na lyžovačku stačil, na sjezdovce v Říčkách se nikomu nic nestalo a všichni jsme tam prožili velmi spokojený a pěkný týden, mimo lyžování jsme dvakrát byli v sauně a jednou si zaplavat na bazéně.
Bruslení na Vodové, 13.1.2007.
  Ačkoliv teploty byly spíše jarní, na zimáku na Vodové bylo ještě možno bruslit a sešlo se nás tam docela dost - Irča, Kokos s Wendy, Milan a Hanička, Bojánci i s taťkou, Kuhejďáci s taťkou, Ivča s Klárkou, Tomík a Káťa. Kluziště se sice postupně změnilo v koupaliště, ale to nám v bruslení nijak nebránilo, akorát padající děti byly za vodníky. Po jedenácté šla většina z nás "z vody", jen Bojánci a Kuhejďáci ještě chvíli kroužili.
Vánoční nadílkaVánoce v Polničce, 8.-10.12.2006.
  Potřetí jsme pro oddílovou oslavu Vánoc využili Sokolovnu v Polničce. Sníh bohužel chyběl, naopak bylo téměř jarní teplo, takže zimních radovánek jsme si moc neužili, ovšem tělocvična byla využitá naplno a sobotní "Vánoční" večer s rozdáváním dárků byl moc fajn. Pro 19 zúčastněných to byla další povedená akce.
Výlet na Babí lom, 11.11.2006.
  Po dlouhé době zase jen jednodenní akce, na které oddíl pod vedením Iris a Rajčete navštívil rozhlednu Babí lom, nedaleko Brna nad Lelekovicemi. Akce se zúčastnili Verča s Klárkou a Haničkou, Peťa, Krtek, Vítek, Milda, Kokos, Špajda a Honza.
Podzimní prázdniny v Heralticích, 25.-29.10.2006.
  Na podzimní prázdniny jsme již tradičně připravili velkou oddílovou výpravu do Heraltic. Tentokráte nás tam bylo 33, z toho i několikero rodičů. Více informací najdete ve fotogalerii z akce.
Výlet na kolech, 23.9.2006.
  Náhradní akce místo zrušené výpravy "Na Baby", jeli jsme z Břeclavi kolem hranic k Valticím, pak přes Lednici a Dolní Věstonice do Pouzdřan na vlak. Bylo moc pěkné počasí a dobře se jelo, urazili jsme celkem téměř 7O km.
  Fotky z akce >>>.
Cyklovýprava Polnička, 9.-11.6.2006.
Vagón Polnička  Již potřetí jsme červnovou výpravu zamíříli na Vysočinu, do Polničky. Jako tradičně jsme pozvali i neoddílové účastníky tábora a rodiče dětí a pár jich s námi skutečně jelo. Strávili jsme tak velmi příjemný víkend, s docela hezkým počasím a moc fajn ježděním na kole. Ubytování bylo jako obvykle skvělé, trošku méně povedená byla tentokráte strava ve školní jídelně, ale to bylo doufám mimořádné a příště se to nebude opakovat. Účast byla nižší než jsme čekali, asi to bylo způsobeno termínovým přesunem této akce, tak snad příště zaplníme Sokolovnu zase celou.
  Fotky z akce >>>.
Výprava "pod stany do neznáma", 19.-21.5.2006.
Cesta do neznáma  Místo tradičního Srazu PTO jsme si letos udělali samostatnou výpravu pod stany. Pro děti to byla cesta do neznáma, nicméně nakonec to zas takové neznámo nebylo - tábořili jsme v Údolí pavučin u Agiho chaty. Počasí nám přálo, ušlapali jsme více kilometrů než obvykle, navštívili zříceninu hradu Levnova a děcka si udělaly několik zkoušek, na které jindy není čas - lukostřelbu, rozdělání ohně a stavbu stanu. Také se zde odehrála družinová soutěž desetiboje - rozdělání ohně, které vyhráli Zelení a potvrdili tak své vedení v tomto celoročním klání.
  Fotky z akce >>>.
Výprava do Údolí pavučin, 28.4.-1.5.2006.
Vrcholové foto  Opět po roce jsme vyrazili do krásného údolí říčky Chvojnice. Bohužel nám tentokrát nevyšlo počasí a vůbec to bylo docela dobrodružné, neboť na chatu spadl strom a poničil střechu. Tak jsme se raději již v sobotu odpoledne přesunuli do Brna a celou výpravu dokončili v klubovně na Údolní, sváteční pondělí pak v bazéně ve Vyškově. Takto jsme i navzdory počasí strávili příjemný, byť trochu "akční" víkend.
  Fotky z akce >>>.
Jarní výprava, na kolech, 9.4.2006.
Společně na kolech  Mimořádná neplánovaná výprava na kolech, pro děti i jejich rodiče. Sešlo se nás u Anthroposu celkem 22 a vyrazili jsme po cyklostezce podél Svratky na jih až do Rebešovic a potom zpět. Počasí docela vyšlo, sice bylo dost chladno, ale nepršelo a kolem poledního začalo dokonce svítit sluníčko. Celkem jsme ujeli asi 35 km.
  Pár fotek k nahlédnutí >>>.
Výprava do Rapotic, 10.-12.3.2006.
Oheň na sněhu  Víkend jsme strávili v tělocvičně malé školy v obci Rapotice. Protože stále panovala zima se spoustou sněhu, tak jsme část programu naplnili i sněhovými hrátkami a také jsme se učili, jak rozdělávat na sněhu oheň. Většinou jsme však řádili v tělocvičně s míčem a dalšími herními pomůckami, zbytek času pak v jídelně u Bangu a Osadníků z Katanu. Nedělní sněžení nás málem zasypalo ve škole, přesto jsme v pořádku odpoledne dorazili domů.
  Fotky z výpravy k nahlédnutí zde >>>
Dračí smyčka, SVČ Labyrint, 25.2.2006.
  Tradiční soutěž pořádaná Sdružením PTO v uzlování, od nás se zúčastnila malá výprava 5 účastníků - Rajče s Heťasem tam měli Hanku, Davídka a Špačka. O to víc potěšilo 3.místo Haničky v její kategorii. Gratulujeme.
Na běžkáchJarní prázdniny, Albrechtice v Jizerských horách, 5.-12.2.2006.
  Již počtvrté strávil výběr členů oddílu s rodiči prázdninový víkend na horách. Letos nám trošku nepřálo počasí, hodně sněžilo a bylo často škaredě, takže ačkoliv jsme plánovali spíše běžkařský pobyt, častěji se sjezdovalo. Mimo to jsme také navštívili aquapark Babylon v Liberci a další tamní atrakce a strávili mnoho příjemných společných chvil.
Sněhové radovánky, Brno, 14. a 15.1.2006.
  Sobotu jsme tentokrát strávili se sáněmi, boby a lopatami na Medláneckém kopci, při velkém sněhovém řádění. Pod vedením Pavlíka a Lucky se děcka řádně vyblbly, zahrály něco sněhových her a když už nám bylo zima, šli jsme do klubovny a zapařili nějaké stolní hry - Osadníky z Katanu a Transameriku.
Nedělní dopoledne pak pod vedením Irči proběhlo na brusláku na Vodové, i za účasti několika rodičů - tatínci Milan a Jirka a dědeček Ivan. Zúčastněné děti od začátečníků po zdatné bruslaře vydržely dvě hodiny kroužit po ledě, zpestřeno několika honičkami a kličkováním mezi narůstajícími davy bruslařů.
Společné foto z akceVánoční výprava do Polničky, 9.-11.12.2005.
  Již druhé oddílové Vánoce jsme strávili v Polničce. Spolu s některými rodiči jsme si užili řádění venku na sněhu i vevnitř v tělocvičně, sobotní večer byl již tradičně věnován oddílvé oslavě Vánoc s koledami (opět skvělý Agi) a dárečky. Počasí perfektní, svělé jídlo ve školní jídelně naproti Sokolovně, poněkud méně dětí, než jsme čekali.
Vycházka po Brně, 12.11.2005.
  Pod vedením Irči, Lucky, Rajčete, Pavlíka a Heťase se 11 zúčastněných dětí seznámilo s některými brněnskými pamětihodnostmi a dominantami, odpoledne se děti podívaly do Technického muzea a seznámily s Albertem Einsteinem a den zakončili všichni u stolních her v klubovně. Ani ošklivé inverzní počasí nemohlo zkazit tuhle akci.
Podzimky v Heralticích,Jdeme pouštět draka 26.-30.10.2005.
  Již potřetí jsme strávili celé podzimní prázdniny na turistické základně v Heralticích. Prošli jsme si vzdálenější okolí, navštívili ZOO a Vodní ráj v Jihlavě, zahráli spoustu her a v samém závěru pobytu zasvětili novou saunu, která byla na základně čerstvě vybudována. V průběhu celého pobytu se hrála motivační hra o záchraně vesmírné expedice, která ztroskotala v dalekém vesmíru. Všech 28 spokojených účastníků akce jen nerado v neděli odjíždělo domů.
  Fotky z akce jsou zde >>>.
Babí léto na Babách, 23.-25.9.2005.
  Tradiční první oddílová výprava do údolí řeky Jihlavy. Krásné počasí, dobrá sestava dětí, málo vedoucích (Milan s Ivanem, pomohl nám Roman, bývalý člen), příjemné lezení a slaňování. Škoda že to bylo tak krátké, ještě by bylo co dělat.
  Fotky z této akce >>>.
Výlet na kolechCyklovýprava do Polničky, Žďárské vrchy, 17.-19.6.2005.
  Tradičního závěru oddílového roku - cyklistické akce v okolí Polničky - se tentokrát zúčastnili i další rodiče dětí z oddílu i docela dost neoddílových dětí. Povedené počasí, dobré jídlo a ubytování a perfektní jízda po krásné Vysočině se podepsaly na vysokém hodnocení všemi zúčastněnými. V našem oddílovém kalendáři má tato akce své místo i nadále jisté.
  Několik fotografií z této akce >>>.
Bambiriáda, park u CVČ Lužánky, 28.-29.5.2005.
  Již potřetí se náš oddíl zúčastnil jako pořadatel brněnské Bambiriády. Tradičně jsme nabídli naši lukostřelbu a opět byl zájem značný. Do akce se zapojilo devět členů oddílu, mnozí další se přišli během víkendu podívat. Počasí vyšlo až přespříliš, bylo třeskutě krásně a vedro.
Nástup na Srazu PTOSraz PTO Krkatá bába, 20.-22.5.2005.
  Desetičlenná výprava našeho oddílu se zúčastnila této společné akce již poněkolikáté. Jednotlivé oddíly si zde pro ostatní připravily zajímavé atrakce a soutěže, byl i čas na vzájemné poznávání a společné hraní. Počasí vyšlo naprosto dokonale, sice bylo v noci dosti zima, zato přes den sluníčko řádně pálilo.
V Údolí PavučinJarní výprava do Údolí pavučin, 29.4.-1.5.2005.
  Na letošní Jarní výpravu jsme se vydali na chatu rodičů jednoho z našich dětí, v údolí říčky Chvojnice nedaleko Kralic nad Oslavou. Krásné počasí po celý víkend provázelo velmi příjemný čarodějnický program připravený perfektně Luckou a Irčou - našimi vrchními čarodějkami. Myslím, že všech 18 účastníků této akce bylo velmi spokojeno, doufám že se do Údolí pavučin někdy příště zase podíváme.
Sobotní vycházka po Brně, 9.4.2005.
  Plánovaná "Jarní vycházka" do Líšeňského údolí se kvůli nepřízni počasí změnila na akci po Brně - prolezli jsme Výstavy v Dietrichsteinském paláci na Zelném rynku, expozici a hernu v Technickém muzeu a zbytek dne jsme strávili v klubovně se stolními hrami (Bang a Carcassonne). Příjemně strávená sobota pro 4 děti (Verča, Hanka, Peťa a Kokos) a dva vedoucí (Rajče s Heťasem).
Pod hřebenem KrkonošJarní prázdniny, Krkonoše - Benecko, 12.- 19.3.2005.
  Již potřetí jsme "Jaráky" strávili na oddílově-rodinném pobytu, letos podruhé v Krkonoších. Přes pozdější termín našich Jarních prázdnin nás při nástupu uvítaly obrovské sněhové závěje, čerstvě napadaný sníh nás málem nepustil k chatě. Postupně se však hodně oteplilo, takže při odjezdu už bylo počasí spíše jarní. Všech 20 účastníků však myslím bylo spokojeno, běžkařská i sjezdařská část programu se většinou vydařila, večerní programy obohatila nová stolní hra Bang a v pátek část účastníků navštívila i saunu v blízké Jilemnici.
  Příští jaro nás brzký únorový termín prázdnin doufám uvítá opět někde na horách se spoustou sněhu.
Kačerův šplouch - 19.2.2005, tentokrát v bazénu základní školy ve Šlapanicích. Chřipková epidemie poněkud zeštíhlela řady naší plánované účasti na této soutěži, pod Dejvovým vedením se zúčastnili Anička, Hanička a Kokos. Obsadili jsme dvě pátá a jedno sedmé místo, děcka se ve volné chvíli zašly podívat na místo Bitvy tří císařů a cestou se řádně vyválely ve sněhu.
Společně v PrazeLedová Praha - 4.- 6.2.2005.  již podruhé jsme se vypravili do Prahy na celostátní akci Ledová Praha. Prolezli jsme opět nějaká muzea, např. Náprstkovo, pokořili Žižkovskou věž, omrkli bludiště na Petříně a Pražský hrad, svezli jsme se na bobové dráze, prohlédli si Botanickou zahradu a sobotní večer strávili v Kongresovém centru na Benefičním koncertu. Letos nás jelo 10, společně s kolegy z PS Slunovrat jsme jeli najatým autobusem, bylo sice trochu zima, ale krásně.
Vánoce v PolničceVánoční výprava do Polničky - 17.-19.12.2004.  V době těsně předvánoční jsme se vypravili na Vysočinu do oblíbené sokolovny v Polničce. Ačkoliv jsme se těšili na běžky, sněhu nebylo dost, takže lyžování odpadlo, nicméně sněhových hrátek, koulování a stavění sněhuláků jsme si užili, neboť skoro celou sobotu sněžilo. Ve zbývajícím čase se řádilo v tělocvičně, v sobotu večer pak proběhly oddílové Vánoce s dárky a koledami, za které moc děkuji Agimu. Celkově lze akci hodnotit kladně, přestože jsme původně očekávali větší účast dětí i dospělých.
Výprava do Moravského krasu - 20.11.2004.  Po domluvě s jekyňáři z Holštejna jsme v rámci této akce navštívili dvě jinak nepřístupné jeskyně - starší a odrostlejší výběr členů strávil dvě zajímavé hodiny v Amatérské jeskyni, zbytek oddílu si s perfektním výkladem prošel Holštejnskou jeskyni. Na závěr jsme se sešli ve Vilémovicích u autobusu a v pohodě dorazili domů. Napadl první sníh a bylo poněkud mrazivo, ale zážitky z obou jeskyní byly fajn.
Jihlavské podzemíPodzimní prázdniny v Heralticích - 27.- 31.10.2004.  Již podruhé jsme podzimní prázdniny strávili na fajn chatě pionýrů z Okříšek. Program letos připravovali naši mladí vedoucí Rajče, Heťas a Pavlík, motivace byla středověká, na závěr účastníci dostali od krále lénem vsi a hrady v okolí. Mimo to jsme si udělali výlet do Jihlavského aquaparku a do katakomb pod městem.
Babí léto na Babách - 17.- 19.9.2004.  První podzimní výprava nás zavedla opět do údolí řeka Jihlavky ke skalám Na Babách. V komorním složení (9 účastníků) jsme v pohodě něco polezli, poslaňovali a trochu se pokoupali. Pohodový víkend se skvělým počasím.
Akční fotoCyklovýprava Polnička - 11.- 13.6.2004.  Již tradičně jsme na poslední červnovou výpravu vyrazili na kola na Vysočinu. V počtu 24 účastníků byli tentokrát i nečlenové - rodiče některých dětí a také děti, které pojedou s námi na tábor. Počasí sice opět hrozilo, ale dalo se to vydržet, akorát koupání nebylo možné. Najezdili jsme od pátku do neděle asi 70 km, opravili dětem cestou některé závady na kolech, vyřádili se v tělocvičně a hlavně strávili squělý víkend v dobré partě a na perfektním místě. Za rok zase !
Bambiriáda - 22.- 23.5.2004.  Tentokráte to "rosničkám" vyšlo - opravdu bylo dost nepěkné a hlavně studené počasí. Přesto se několik "otužilců" z našeho oddílu opět zúčastnilo Bambiriády v úloze pořadatelů, opět jsme organizovali Lukostřelbu. Účast dětí byla minimální - Verča, Hanka a Peťa, instruktoři a vedoucí byli zastoupeni Dejvem, Heťasem, Rajčetem, Pavlíkem, Ivou a Milanem. Mimo nich se tam ještě chvílemi objevili i Ondra, Gabča, Kuba, Verunka a další děti a známí dospělí. V neděli při nepříjemném aprílově studeném počasí jsme pak byli rádi, že už je konec. Nezbývá než velmi poděkovat všem, kteří tam s námi byli a přiložili ruku k dílu.
Nástup všech oddílůSraz PTO Březník - 14.- 16.5.2004.  Meteorologové již jako obvykle hlásili že víkend bude ošklivý, my jsme jim nevěřili a dobře jsme udělali. Teploty sice nebyly nijak závratně vysoké, nicméně sluníčko se objevovalo poměrně dost, déšť se spustil akorát v sobotu kvečeru a jenom trošinku, takže kdo jel, neprohloupil.
  Náš oddíl reprezentovalo 13 zástupců, na Srazu se celkem sešlo přes 300 lidiček z mnoha různých oddílů. Sobotní dopoledne bylo tentokrát netradičně věnováno velké lesní bojovce - "Sever proti Jihu". Odpoledne již bylo jako obvykle věnováno mnoha různým hrám, soutěžím a atrakcím, připraveným jednotlivými oddíly pro všechny ostatní. Každý si mohl něco zajímavého najít a zkusit, večer se potom spousta malých i větších pustila do velkého fotbálku, ostatní mohli za svitu pochodní sledovat finále jedné ze soutěží (souboje se štíty a řemdihy).
  Neděle již byla věnována balení a uklízení, odpoledne jsme se potom všichni různými cestami a vlaky odeebrali do svých domovů.
  Fotodokumentace jako obvykle zde >>>
Jarní cácháníCyklovýprava pod Pálavu - 1.5.2004.  Na prvomájovou vyjížďku jsme přes nepříznivou předpověď počasí vyrazili na kolech na okruh kolem Pálavy. Počasí nakonec bylo perfektní, ujeli jsme přes 50 km, od vlaku ze Šakvic přes Milovice jsme dojeli do Mikulova a přes Horní a Dolní Věstonice a Pasohlávky jsme se v Protivíně zase naložili do vlaku. Celkem nás jelo 16 - děti Hanka, Klára, Verča, Káťa, Tomík, Ťop, Lukin, Kokos, instruktoři Ivan, Pavlík a Heťas a dospělí Irča, Luboš, Jarek, Milan a Iva.
  Fotodokumentace zde >>>
Srub v JívovéVýprava do Jívové - 2.- 4.4.2004.  Týden před Velikonocemi jsme se vypravili do lesů poblíž Olomouce. Půjčili jsme si táborový srub jednoho oddílu z Přerova, bylo to tam skutečně zálesácké, bez civilizačních vymožeností, samá romantika. Počasí nám perfektně vyšlo, přes hrozby "rosniček" z televize jsme měli po oba dny spoustu sluníčka a tepla.
  Na tuto výpravu se s námi vydalo 10 dětí - Okurka, Kuře, Gabča, Klárka, Anička, Davídek, Mates, Tomík, Ťop a Krtek, instruktoři Rajče, Heťas, Pavlík a Rayen a vedoucí Milan, Iva a Irča.
  Opět mnoho fotek, část zde >>> a celý komplet k dispozici na CD.
Společné foto účastníků akceJarní prázdniny v Krkonoších - 28.2.- 6.3.2004. Již podruhé se výběr členů oddílu se svými rodiči mohl zúčastnit lyžařského pobytu, tentokrát v horském středisku Benecko, nedaleko Vrchlabí v Krkonoších. Parádní sněhové podmínky, vynikající ubytování a dobré počasí nám umožnily strávit velice příjemný týden, plný běžkování, sjezdování, bobování, her a zábavy. Bavily se děti i dospělí (dohromady 18 účastíků - členů oddílu a jejich rodinných příslušníků).
  Jako obvykle je k dispozici spousta fotek, část zde >>> a celý komplet bude k dispozici na CD u Milana.
Dračí smyčka - 14.2.2004. Tradiční uzlovací soutěž brněnských PTO. Vybraní soutěžící z našeho oddílu (někteří naši přeborníci se neobjevili), se mimo vlastní soutěže ještě mohli vykoupat v bazénu na Ponávce. Z našich sedmi účastníků letos nikdo na stupně vítězů nevystoupil, nicméně Okurka byla ve své kategorii čtvrtá, což považujeme, vzhledem k množství soutěžících, za velký úspěch.
Vyhlídka na Hrad od StrahovaLedová Praha - 30.1.-1.2.2004. Oproti původním přihláškám jen malý počet (8) účastníků s námi absolvoval třídenní návštěvu Prahy s možností shlédnutí mnoha zajímavých výstav, atrakcí a památek. Bylo to sice náročné na nohy, ale viděli jsme toho dost - Policejní muzeum, Národní muzeum, Pražský hrad, Petřínskou rozhlednu a bludiště, Muzeum miniatur ve Strahovském klášteře, Benefiční koncert v Kongresovém centru a také nespočetně jízd Pražským metrem.
Zde je k dispozici fotogalerie z akce >>>
Vánoční výprava do Boskovic - 12.-14.12.2003. Dva týdny před skutečným datem Vánoc jsme se vydali do Boskovic, oslavit Vánoce oddílové. Počasí nám sice nepřálo - pršelo a bylo vůbec děsně ošklivě, ale nám to nevadilo. Klubovna PS Boskovice byla dobře vytopená, děti byly správně naladěné, jídlo dobré, her bylo taky dost a dárků bylo plno a potěšili se jimi všichni navzájem.
  Účastníků bylo 15 - členové oddílu Okurka, Peťa, Kuře, David, Klára, Tomík, Honzík, kamarádi Lukin, Mates, Gabča a Kamilka, instruktoři Heťas a Pavel a vedoucí Milan s Ivou.
Zde je k dispozici výběr fotek z akce >>>
Výprava do Vyškova - 23.11.2003. Na listopadovou jednodenní výpravu jsme vyrazili do nedalekého Vyškova. Naplánovali jsme si návštěvu místní malé ZOO a především zdejšího Aquaparku se dvěma tobogány, parní saunou a dalšími atrakcemi. Strávili jsme zde velmi příjemné tři hodiny. Hojná účast - Okurka, Kuře, Anička, Kari, Káťa, Michalka, Iva, Irča, Peťa, Tomík, Lukin, Roman, Tom, Kuba, Lukáš, Honza, Jarek, Milan, velkej Tom.
Zde je k dispozici výběr fotek z akce >>>
Fotka z návštěvy Vodního ráje v JihlavěPodzimní prázdniny - Heraltice, 25.-29.10.2003. Celých pěti dnů volna jsme využili pro velkou oddílovou akci - strávili jsme je v hojném počtu 20 osob na turistické základně v Heralticích, nedaleko Okříšek. Kromě spousty her v lese i v klubovně, hraní ping-pongu, stolní hry Carcassonne, běhání Orienťáku a lukostřelby jsme navštívíli i "Vodní ráj" v Jihlavě, kde se nám všem moc líbilo. Akorát tři "neplavci" místo toho navštívili ZOO a prý byla taky moc pěkná.
Účastníci: děti Okurka, David, Honza, Mates, Kamča, Klárka, Petr, Luděk, Hanka, Lukin, Medvěd, Ondra a Terezka, instruktoři Ivan, Rajče, Heťas a Pavlík a vedoucí Milan, Iva. Hostoval s námi i jeden z bývalých vedoucích Jirka.
Jako obvykle je k dispozici fotoarchiv >>>.
Všechny fotky jsou na "Oddílovém CD", které je možno po dohodě získat od Milana.
Výprava na Baby - 19.-21.9.2003. Tradiční úvod oddílového roku - s dvouletou pauzou jsme se vrátili na obvyklé místo našich výprav v září, skály na Babách v údolí řeky Jihlavky. Počasí vyšlo naprosto dokonalé, děcka jsme potahali po skalách i po okolních kopcích, koupali jsme se v řece (príma) i ve vlastním potu (hrůza - v neděli cestou do kopce na autobus).
Účastníci - David, Klára, Luděk, Peťa, Honza, Hanka, Okurka, instruktoři Ivan a Rajče, vedoucí Milan a Iva. Zde je k dispozici výběr fotek z akce -->
Stavěčka Meziboří - 27.-29.6.2003. Tradiční úvod prázdnin - nutnost postavit tábor. Letos jsme se poprvé zúčastnili v docela hojném počtu 9 osob stavění tábora v Meziboří. Akce proběhla vcelku úspěšně, tábor stojí, bylo co jíst a pít, nikomu se nic nestalo, takže můžeme směle očekávat jaký bude průběh bouračky na konci prázdnin. Stavěli Milan, Rajče, Dejf, Heťas, Pavlík a Ivan od pátku, v sobotu se (pozdě ale přece) připojili Tom, Bob a Roman.
Cyklovýprava Vysočina - 13.-15.6.2003. Na poslední výpravu letošního jara jsme si s sebou vzali kola, abychom mohli pořádně projet krásná zákoutí kolem Velkého Dářka. Bylo nás 12 - Hanka, Kari, Verča, Kamča, Peťa, Tomík, Kokos, Denis, Jarek, Luboš, Milan a Iva. Tady je pár fotek na ukázku:
Malý fotoseriál - jízda na kolech pokračování Blíž už jsou na dosah ... a poslední fotka seriálu
Kompletní fotogalerie z této akce >>>
Bambiriáda - 23.-25.5.2003. Již poněkolikáté se v parku u CVČ Lužánky konala prezentační akce dětských a mládežnických sdružení, součást celostátní akce Bambiriáda. Náš oddíl letos na této akci aktivně působil, zúčastnily se děti Tomík, Hanka, Verča, Davídek, Peťa, a Klárka, instruktoři Dejv, Ivan, Rajče, Heťas, Pavlík a Tom a vedoucí Milan a Iva. Postavili jsme dvě stanoviště - Lukostřelbu a Přeskoč sám sebe. Nafotili jsme opět hafo fotek, postupně se zde objeví všechny, hned jakmile je zpracujeme.
Začátek akce - děti dostávají nová oddílová trička Hanka s Klárkou Lukostřelba Dejv pomáhá malému lukostřelci Přeskoč sám sebe
Kompletní fotogalerie z Bambiriády >>>
Cyklovýprava na sraz PTO - 17.5.2003. Mimořádně a neplánovaně jsme v sobotu vyrazili vlakem do Žďáru nad Sázavou. Vzali jsme si s sebou kola, na kterých jsme objeli kousek Vysočiny - Pilská nádrž, Velké Dářko, celkem asi 40 km. Na Piláku jsme se na chvíli zastavili na srazu PTO - každoročním setkání pionýrských tábornických oddílů. Akce se zúčastnili - Tomík, Davídek, Hanka, Klárka, Okurka, Peťa, Tom, Ivan, Heťas, Pavlík, Milan, Tonda, Ivča a malý Tomášek (v sedačce :-). Fotky nebudou - foťák nikdo nevzal ;-(.
Předvelikonoční víkend na TZ Heraltice - 11.- 13.4.2003. Týden před Velikonocemi jsme se vypravili na turistickou základnu nedaleko Okříšek. Kromě děcek z oddílu (Tomík, Hanka, Petr, Klárka, Kokos, Verča), instruktorů Rajčete a Heťase a vedoucích Milana s Ivou, s námi jel už podruhé Mates a nově i Kamilka, Klárčina kamarádka. Víkend se vydařil, počasí bylo ucházející, základna perfektní, pohráli jsme si, prohlédli okolí a ve zdraví se navrátili. Níže přikládám fotky, kvalita je poněkud horší než minule, fotilo se na běžný film a nějak nám to špatně vyvolali ;-(.
Takhle vypadala chata, kde jsme bydleli. V lese u padlého stromu. Na louce před chatou. Iva všechny učila plést mrskačky. Pleteme je u ohniště.
Mrskačky si upletli všichni - kluci i holky. V lese Soutěže na kládě. Odcházíme na vlak.
Víkend masek Boskovice - 21.- 23.3.2003 se konal v klubovně PS Boskovice, kterou jsme si pro tenhle náš výjezd propůjčili. Ubytování to bylo takřka luxusní, počasí vyšlo perfektně - sice v noci mráz, ale přes den plno slunce a modré oblohy - dokonalé jaro. Přikládám pár komentářů a fotek z této akce >>>.
Jarní prázdniny v Beskydech - 1.- 8.3.2003 jsme strávili poněkud neplánovaně perfektní týden na chatě v Prostřední Bečvě - Kněhyni. Všichni zúčastnění byli moc spokojení, sníh sice nebyl úplně nejlepší, ale sjezdovali i běžkovali jsme naplno, jak dokládá i hromádka fotek z této akce >>>.
Kačerův šplouch - 15.2.2003 (II.ročník), již tradiční akce brněnských Pionýrů - soutěž v plavání v bazénu TJ Tesla na Lesné. Bohužel chřipková vlna a účast dětí na školách v přírodě výrazně omezily naši plánovanou účast - byli tam pouze Milan, Iva, Dejf, Ivan, Hanka a Petr. Nicméně to stačilo, aby mohla Hanička ve své kategorii obsadit pěkné třetí místo, Peťa byl osmý.
Instrukce soutěžícím Petr - dohmat v cíli Hanička v cíli Naši časoměřiči - Dejf s Ivanem Přihlížející spoluzávodníci
Výprava do Josefovského údolí - 18.1.2003 se na srazu výpravy do Moravského krasu sešli Milan s Ivou, Haničkou, Peťou, Verčou a Michalem. Na klasické trase ze Křtin údolím do Adamova jsme navštívili a prolezli několik jeskyní (Výpustek, Kostelík, Jáchymka) a jednu štolu. Pro děcka docela zážitek, taky na zledovatělých cestách to bylo docela dobrodružné, přesto jsme úspěšně a bez problémů došli až do Adamova na nádraží.

Vánoční vycházka - 21.12.2002 jsme šli opět brněnskými lesy nakrmit zvířátka. Tentokráte jsme autobusem dojeli k ohradě s divokými prasaty mezi Kohoutovicemi a Žebětínem, podělili je starým chlebem, rohlíky a jablky a pak jsme se pěšky přešplhali přes kopec do Jundrova, kde jsme zbytek jídla rozdělili kozám. Letos byla hojná účast - Tomík, Hanka, Verča, Peťa, Dejf, Ivan, Rajče, Heťas, Milan a Iva. Nakonec nebylo ani tak zima, jak jsme se obávali a procházka ve sněhu byla fajn.

Výprava na Velkou Babu - 16.11.2002 ačkoliv vyšlo na listopad až překvapivě teplé a příjemné počasí, plánovaná výprava do "Přírodního parku Baba" na okraji Brna nebyla příliš početně silná, zúčastnili se instruktoři Rajče, Heťas, Ivan, děti Klára, Hanička, Verča a vedoucí Iva a Milan.
  Vlakem jsme úspěšně dojeli do Kuřimi, odkud vedla žlutá (nepříliš kvalitní) turistická značka do Brna-Králova Pole. Cestou se při hře zranil Heťas, takže po základním ošetření jsme jej s Rajčetem poslali raději domů a ostatní pokračovali dále. Závěr cesty jsme měli na Medláneckém kopci, kde díky dobrému větru perfektně létali draci a pak už jsme zavedli děti přímo domů. Škoda tak malé účasti ;-(.

Brněnské bloudění - 12.10.2002 jsme se zúčastnili tradiční městské hry PTO - postavili jsme jedno družstvo v kategorii mladších, šli Verunka, David, Tom a Klárka, jako doprovod s nimi byli Rajče a Iva. Počasí bylo velkým nepřítelem - byla lezavá zima a celý den pršelo, takže akce byla velmi náročná a organizátoři museli hodně krátit plánovaný průběh. Přesto hlídky podle fotografií hledaly různé historické objekty po Brně, podle inzerátů v novinách nacházely staré městské brány, plnily různé úkoly a na závěr hry se všichni sešli v Kazematech na Špilberku, kde bylo celkové zakončení.

XV. let oddílu - setkání v Brně - 4.- 5.10.2002 jsme se v areálu klubovny na Údolní 58a v Brně sešli s mnoha bývalými a současnými členy našeho oddílu i s přáteli z akcí a táborů. K vidění tu byla spousta archiválií z 15ti leté historie oddílu, včetně celotáborovek, fotografií z výprav a táborů, kronik a asi největší atrakcí bylo společné promítání diáků z období let 1989-1993. Přítomné děti, ale i spousta starších si odpoledne a k večeru prošli tematicky zaměřený dezorienťák po budově a poté děti sfoukly 15 svíček z oddílového narozeninového dortu. Večer propukla párty pro starší a pokročilé, s jídlem, pitím, písničkami a mnoha vzpomínkami na drsné i veselé okamžiky oddílového života. V časném sobotním ránu úspěšná akce skončila úklidem budovy, po němž organizátoři zaslouženě upadli do spánku. K podívání hromádka fotek z této akce >>>.

Březinky - XV. let oddílu - 27.-29.9.2002 jsme se s několika z původních členů oddílu sešli na bývalém tábořišti v Březinkách, na kterém jsme v letech 1988 - 1994 pořádali naše tábory. Díky chladnému počasí a zdravotním a jiným výmluvám mnoha ohlášených účastníků se nás sešlo něco přes deset - z bývalých členů Dana, Staňa, Hláďa, Tomík, Sáva, Zorka, Vampír, Šestka a ze současných Lucka, Peťa, Tonda, Ivča a Milan. Počasí nakonec nebylo tak špatné, takže tuto akci mohu hodnotit jako dobrou předehru nadcházejícího výročního rautu.

Blansko - Palava - 20.-22.9.2002 první podzimní výprava, opět na malou chatu u přehrady Palava v Blansku. Počasí při odjezdu nevěstilo nic dobrého - lilo jako z konve, ale sobota byla víceméně slunečná, no a v neděli sice pršelo celý den, ale to už nám tak nevadilo. V sobotu jsme si udělali celodenní výšlap, při kterém jsme hledali novou rozhlednu. Našli jsme ji u obce Veselice a byl z ní moc pěkný výhled. Výpravy se zúčastnili Peťa, Hanka, Kokos, Okurka, Klára, Rajče, Milan a Iva. Fotky tentokráte nebudou, foťák jsme nebrali.

Vagón v Meziboří - 7.-9.6.2002
  třídenní výprava na "vagón" - skutečný starý železniční vagón, přebudovaný na srub. Bydlení perfektní, horší už to bylo s účastí a s počasím. Na výpravu jeli jenom Milan s Ivou, Peťa, Červík, Tomík a Míša. V sobotu jsme vyrazili na celodenní výpravu na Trenckovu rokli, bohužel skoro celý den poprchávalo, nebo pršelo. Přesto jsme urazili asi 15 km a viděli rokli, ve které se podle pověsti skrýval baron Trenck, prošli celé krásné údolí říčky loučky, brodili se přes řeku i mokrými loukami ;-(. Mimo to jsme stříleli ze vzduchovky a z luku, házeli bumerangem i papírovými vlaštovkami. Ve vagónu se pak odehrávaly dostihové souboje a lovily mořské poklady.
Ranní rozcvička Právě jsme přebrodili řeku. Návštěva Trenckovy rokle. Most nad mořem kopřiv.
Pokec s krávami. Mezi chrpami a kapkami deště. Trošku lukostřelby. A ještě ...

XII.Sraz PTO Krucemburk - 17.-19.5.2002
   Letošní sraz vyšel organizátorům na jedničku - našli velmi pěkné tábořiště na Vysočině a objednali i skvělé počasí na celé tři dny. Od nás jeli Peťa, Klárka, David, Tomík, Hanka, Michal, Heťas, Iva a Milan. Díky letnímu počasí jsme se skoro celý víkend koupali, projeli se na lodičce po rybníku a zahráli a zablbli na mnoha atrakcích, nachystaných jednotlivými oddíly.
Nástup na Srazu PTO. Snaha se cení. Učíme děcka střílet z luku.

Blansko - Palava - 5.-7.4.2002
  třídenní "jarní" výprava do půjčené chaty na okraji Blanska. Zúčastnili se Jana, Hana, Červík, Klárka, Verča, Peťa, Tomík, Míša, Tom, Milan a Iva. Ačkoliv bylo celý týden krásně, na víkend se již tradičně ochladilo, takže sobotní vycházka do Moravského krasu byla velmi "zimní" - chumelilo a foukal pěkně studený vítr. Přesto jsme došli až do Pustého žlebu k Punkevním jeskyním a po jejich prohlídce jsme se celí zmrzlí dovlekli zase zpět na chatu.
  Neděle už byla opět slunečná a docela "jarní", takže jsme podnikli závod "raftů" na místním potůčku, zahráli si Ringo, Petangue a další hry a hříčky.
Na verandě chaty. Příprava ke hře - drobátko sněží, zase. Porada před hrou, stále sněží. Chytni míček - a kdo jich má víc ? Stále sněží. Zkoušíme hrát ringo.
Svačinka před Punkevními jeskyněmi. Dobrodružství na skluzavce. Maskované teroristky, nebo je jim zima :-). Start závodu raftů. Průběh závodu raftů.

Nedvědice - Chlébské - 23.3.2002
  jednodenní "jarní"výprava za kvetoucími bledulemi v krásném údolíčku. Bohužel "jaro" bylo jen dle kalendáře, jinak foukal studený severák a sněžilo jako na horách. Přesto si David, Hanka-Červík, Klárka, Tomík, Peťa a Míša s Ivou a Milanem prošli pěknou trasu procházející tímto údolím, pohráli několik her a nafotili hromádku fotek.
Podle kalendáře bylo jaro. Honička ve sněhové vánici. Za námi v dálce je hrad Pernštejn.
V bledulovém údolí Tomík a trs bledulí. Jeden zápasí s chlebem, druhý s busolou.

"Dračí smyčka" - 16.2.2002
  v CVČ Labyrint se konala tradiční soutěž PTO v uzlování, na kterou se z našeho oddílu vypravila sestava těch nejmladších - Verča, Tomík, Hanka, Míša a David, doprovázeni Milanem a Ivou. Po soutěži jsme se vypravili do Moravského muzea na "Výstavu strašidel" a odpoledne jsme strávili příjemnou hodinku v plaveckém bazénu. Kvečeru jsme se vrátili do Labyrintu na vyhodnocení soutěže - k našemu milému překvapení měl David nejrychleji uvázaný dračák a ještě se umístil jako celkově první ve své kategorii. Dostal dva diplomy a novou karimatku. Gratulujeme !
David váže vítězný Dračák David u Ambuláku Hanka-Červík váže loďák Míša váže Ambulák Tomík a nepovedený Dračák
David u vyhlášení vítězů poprvé David u vyhlášení vítězů podruhé Boj o čepice - Špilberk Pod Špilberkem
Na kolotoči u Labyrintu Závěrečný nástup Dračí smyčky 2002
Verunka s Dračí smyčkou

Vánoční vycházka - 15.12.2001
  jsme šli brněnskými lesy nakrmit zvířátka, byli jsme v Jundrově u koziček a muflonů a pak jsme přes kopec přešli do Údolí oddechu, kde jsme zbytkem starého chleba a jablíček nakrmili divoká prasátka. Na vycházce bylo jen komorní složení - Míša, Hanka, Tom, Milan a Iva.

Procházka po ZOO - 24.11.2001
  výprava opět pro mladší členy oddílu, Iva vzala drobotinu na procházku po ZOO. Zvířátka si byli prohlížet Hanka, Verča, Tomík, Peťa a Verunka.

Interiér chaty ve Vlkově, ti dva k inventáři nepatří :-). Chata Vlkov - 23.-25.11.2001
   výprava určená starším a pokročilým, bohužel jen ve čtyřech (Milan, Tom, Rajče a Ivan), zato jsme si pěkně zapařili hromádku stolních her - šachy, go, kostky, poker, kanastu, mlýn atd.

Babí lom - 3.11.2001
  výprava opět pro mladší členy oddílu, šli jsme z Útěchova přes Babí lom do České na vlak. Sestava stejná jako minule, počasí vcelku slušné. Kliknutím na fotku se otevře její větší sestřička :-).

Naše prťata Svačinka na výpravě Ivanova družinka Tomova družinka Kořistění uzlovaček 1 Kořistění uzlovaček 2

Obora - Veverská Bitýška - 13.10.2001
  pouze mladší členové oddílu se vypravili na sobotní výlet z Bystrce přes Oboru u Brněnské přehrady do Veverské Bitýšky. V nádherném počasí letošního "babího léta" si Klára, Hanka, Martin, David, Peťa, Verunka, Milan a Iva zahráli spoustu her a prošli nějakých 12 km Podkomorských lesů.

Tábořiště pod skalamiSkály na Babách - 5.-7.10.2001
   tradiční víkendovka s lezením po skalách, počasí fajn, sestava dobrá - externí přátelé Šestka s Radkem a naši David, Pavel, Rajče, Milan, Ivan, Bob a Lukáš. Kliknutím na malou fotku otevřete její větší sestřičku :-).

Pod skalami Dejf chodí po žhavých uhlících. ... au, pálí ... ! Noční výprava přes řeku pro vodu.

Noční výprava přes řeku pro vodu. Dejf s Lukášem brodí Hoří Půl Milanova ksichtu :-) U ohně na fleku

Bílé Karpaty - 4.-9.8.2001
   putovní výprava starších členů oddílu. Tom, Bob, Milan, Iva, Dejf, Ivan, Pavlík, Rajče a Heťas strávili 5 dní na hřebenech těchto pohraničních hor, navštívili Vršatec, Vlárské sedlo, Velký a Malý Lopeník a vyškrábali se na Velkou Javorinu. Díky velmi slušnému počasí (pršelo vždycky akorát v noci) jsme propotili všechno, co jsme měli s sebou :-).

Lačnov - 23.6.2001
  Jednodenní průzkum okolí našeho letošního tábora uskutečnili Dave, Tom, Milan, Peťa a Lucka. Trochu jsme se seznámili s lesy a cestami v okolí a odpoledne se stavili v Boskovicích ve westernovém městečku.

Na kládách Lanové centrum Olomouc - 9.6.2001
  výprava na jeden den za dobrodružným prožitkem.
  Společně s kolegy z PS ZS "PCV" jsme si prožili 3 hodiny napětí a odvahy na lanech, zavěšených ve výšce 8m nad zemí. Samozřejmě s jištěním a s řádnou instruktáží od odborníků, kteří tuto "outdoor" atrakci provozují.

 Z naší strany tam byli Pavel, Tom, Dave, Rajče, Milan, Iva, Zuzka, Jarek, Káťa a Tomík. Sice jsme při návratu prošvihli odjezd vlaku a museli 1,5 hod čekat na další, ale přesto to stálo zato, dokonce i počasí nám vcelku vyšlo :-).

 Návštěvu Lanového centra v Olomouci proto mohu všem rozhodně doporučit.


Na laně Sraz PTO - Březník - 18.-20.5.2001
  Tradiční akce se po třech letech vrátila do Březníku u Kralic, pěkného tábořiště nad krásným údolím Oslavky. Téměř 400 účastníků si přes nepřízeň počasí zahrálo spoustu her a soutěží a poznalo nové i staré kamarády. Náš oddíl reprezentovalo 10 členů - Peťa, Hanka, Jana, Pavel, Bob, Tom, Dejv, Křeček, Iva a Milan. Už opět slunečnou neděli jsme pak využili pro cestu údolím Divoké Oslavky na nádraží do Náměště.

Punkevní jeskyně - Macocha - 6.1.2001
  Původně jsme plánovali výlet okolím Brna, ale na srazu jsme zjistili, že se vejdeme do auta a tak jsme zamířili do Sloupu, odkud už pěšky jsme se Pustým žlebem vydali k Punkevním jeskyním. Po prohlídce jeskyně jsme ještě obhlédli shora propast a vydali se zpět do Sloupu. Ačkoliv nebylo nic moc počasí, slibovaný déšť se nedostavil a výprava proběhla k obecné spokojenosti. Zúčastnili se Petr, Tom, David, Rajče, Milan a Iva.

Vlkov u Tišnova - 3.- 5.11.2000
  S prognózou velmi špatného počasí jsme v počtu 8 (Pavel, Milan, Martin, Ondra, Tom, Roman, Ivan a Rajče) vyrazili vlakem na Tišnov do propůjčené chaty ve Vlkově. Cesta do neznáma dopadla dobře - chata ač malá, nám vcelku stačila, i počasí se nakonec ukázalo jako ucházející. Sobotní dopoledne jsme strávili hrami v lese, pouze deštivé sobotní odpoledne bylo nutno strávit při stolních hrách. Osvěžili jsme "Dostihy a sázky", "Lovce pokladů", nějaké ty hlavolamy a starší členové si vyzkoušeli hrát "Go" - skvělou deskovou hru. Neděle už zářila modrou oblohou, takže jsme si zasoutěžili v hodu oštěpem, zahráli i nějakou lesní hru a na závěr nasbírali pár hříbků domů. Povedená výpravička ?:o).

Třídeňák na Baby - 29.9.-1.10.2000
  proběhl v tradičním termínu a s tradiční náplní, několik jednodušších lezeckých tras a něco málo slaňování. Pěkné a teplé počasí vyvážilo pro nás nezvyklé množství dalších návštěvníků této lezecké lokality. Zúčastnili se Milan, Bob, Rajče, Peťa, Ivan, David a Pavel.

Puťák po Rychlebských horách - 3.-8.7.2000
  V rámci letního tábora v Jeseníkách jsme si uspořádali samostatný oddílový puťák v nejsevernější části Jeseníků. Prošli jsme si hřebenovku od Bílé Vody po Smrk, otestovali koupání v zatopeném lomu v Černé Vodě a prošli lázeňský areál v Jeseníku. Putovalo 10 členů oddílu a tři vedoucí - Iva, Ivča a Milan.

Sraz PTO 2000 - 19.-21.5.2000
Po měsíci letních veder jsme konečně vyrazili pod stan do mrazivého počasí letošního "srazu". Odrazilo se to i na naší účasti - Bob, Roman, malej Peťa, Iva a Milan. Nicméně přežili jsme, zúčastnili jsme se některých soutěží, otestovali novou Gemmu a pomohli zruinovat automat na kávu a čaj.

Prý jsou na brigádě ... Brigáda na Kozí Horce - 6.-8.5.2000 jsme byli společně s Alíky na RS Horka, kde jsme si trochu zabrigádničili (úklid, pálení apod.), ale hlavně zajezdili na loďkách po přehradě a zahráli něco her, opekli pár špekáčků a tak podobně. Z naší strany se zúčastnili malej Peťa, velkej Peťa, Tom, Bob, Roman, Milan a Iva. ... vedro.

Josefovské údolí - 19.2.2000
jednodenní výprava z Adamova do Křtin, jeli Peťa, Tom, Ivan, Petr, Milan, Roman, Iva a Rajče. Prolezli jsme pár jeskyněk, zablbli si trochu na sněhu a ušapali něco kilometrů. Vydařené.

Údolí Jihlavky ze skal na Babách   Skály na Babách II., 1.- 3.10.1999
 tradiční podzimní výprava do údolí řeky Jihlavky. Byli tam Milan, Tom, Rajče, Roman, Robert a Ivan. Vylezli jsme pár lezeckých tras, něco málo poslaňovali a navštívili hrad Templštejn. Vydařilo se i počasí, takže až na problémy v noci z pátka na sobotu (no comment) to byla docela úspěšná výprava.
Brod přes Jihlavku - cesta na Templštýn
Rajče v komíně Jó rozdělat oheň ...

Chvojnice - Oslavka - 28.-30.5.1999,
 putovní třídeňák, z Kralic údolím říčky Chvojnice až na soutok s Oslavkou pod Ketkovákem a potom proti proudu Oslavky kolem Lamberka do Náměště nad Oslavou na vlak. Díky slunečnému počasí jsme si užili spoustu koupání v divoké vodě Oslavky.

Blansko - Rudické propadání - 20.3.1999,
 jednodenní výprava do Moravského krasu. Jeli Peťa, Bára, Lucka, Tom, David, Pavel, Křeček. S trochou dopravních problémů jinak vydařená akce, při které si účastníci prolezli pár jeskyněk, podívali se na propadající vodu v Rudickém propadání a zažili hromadu srandy a her v lese.
Nahoru * Novější akce
Pionýr, z. s. - pionýrská skupina Tažní ptáci, Topolky 30, 616 00 Brno, mobil 775 764 400, E-mail: pstp@jmpionyr.cz 

INFOPANEL

Novinky:

1.6.2020
Pravidelné aktivity částečně obnoveny

Informace:

9.6.2020 Od začátku června jsme obnovili pravidelnou středeční oddílovou činnost, alespoň formou venkovních aktivit.
Všem přihlášeným na náš letní tábor již byly rozeslány potřebné dokumenty, informace a pokyny mailem.

Nejbližší akce:

25.-27.9.2020
Najdete nás na Facebooku
Dobrý oddíl

Články o nás:

Podporují nás:

MŠMTLogo Brna

Táborové poradny:

Opravdu dobrý tábor
Borovice.cz
Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.

Sportovní vybavení:

DAKO sport