Znak sdružení Pionýr
PS Tažní ptáci
 

© by Milan Matyáš

PageRank.czSoučasnost Historie Info a foto z akcí Pokyny k akci

Popisy a fotky z oddílových akcí

Podzimky Heraltice, 26.-30.10.2019

O podzimních prázdninách jsme jeli navštívit spřátelený oddíl v Heralticích. Naprosto nečekaně jsme se tam dostali k detektivnímu vyšetřování, když se někdo hned první večer u táboráku pokusil otrávit našeho kamaráda Špenáta. Stálo to hodně úsilí, museli jsme se dokonce nabourat do datábaze Policie, ale vše dobře dopadlo a viníci byli potrestáni. Škoda, že se nám nepovedlo najít řešení i na zmizení veškerého okolního lesa ...

Výprava Ketkovice, 20.-22.9.2019

Konec léta v údolí řeky Oslavy.

Červnový puťák Oslavka, 7.-9.6.2019

Nic jiného nepatří k nadchízejícímu létu víc než spaní pod širákem, toulání údolím i vršky, kytara u ohně... Všechno tohle jsme si o víkendu na Oslavce a Chvojnici užili. Nohy nás bolí, ale radost je větší.

Výprava Pustá Rybná, 12.-14.4.2019

Na dubnové výpravě do Pusté Rybné nás sice překvapil sníh, my si alespoň užili krb, pódium a deskové hry. Projít po okolí jsme se ale byli taky, to si nemyslete :).

Vánoční výprava Nové město n. M., 7.-9.12.2018

Dárečky, cukroví, praskající oheň v krbu, ukulele a trocha sněhu rozházeného sem tam po kraji. To byly letošní oddílové vánoce u Nového Města na Moravě.

Podzimky Heraltice, 26.-30.10.2018

Zážitky z letošních podzimek byly téměř k nezachycení, tak přidáváme alespoň hrstku fotek pro připomínku atmosféry. Děti se zde ocitly v kůži letců spadnuvších na nepřátelském území, jejich snaha dostat se zpět na spojenecké území se, díky spojení sil všech, vydařila.

Puťák Chřiby, 15.-17.6.2018

Na poslední výpravu tohoto školního roku se konečně po několika leotech podařilo jet na putovní víkend. Pro naše nejmenší děti to byla mnohdy premiéra většího chození s batohem a spaní pod širým nebem. Chřiby nám za tu velkou námahu ukázaly své krásy hlubokých lesů a mnohých sklaních útvarů.

Výprava Jedov, 11.-13.5.2018

Na květnové výpravě do Jedova se nám vyhýbaly všechny bouřky (a že se jich okolo motalo) a tak jsme si mohli užít víkend plný her a výletů. Naše kroky směřovaly do Kralic, kde jsme si vyslechli zajímavé povídání v Památníku Bible Kralické. V mezičase jsme si ukazovali základy zdravovědy. Zpráva výpravy: Buchet na snídani bylo tolik (a moc dobrých), že jsme je skoro ani nemohli sníst.

Výprava Podivín, 6.-8.4.2018

V dubnu jsme podnikli výpravu na slunný jih, prochodili lednicko-valtický areál, hráli spoustu her a pozanávali právě rostoucí zeleň.

Březnový výlet, 18.3.2018

Během sobotní březnové výpravy jsme se přesunuli o miliony let zpět do dob, kdy byl život na Zemi ještě v plenkách. Děti měly jedinečnou možnost zažít proces evoluce života za pouhý jeden den. Děti si vyzkoušely, jaké to je být postupně buňkou, rybou, ještěrem, ptactvem, opicemi, lidmi a v poslední, nejdokonalejší fázi vývoje i Chuckem Norrisem. Evoluce zahrnovala rozličné aktivity, jako prodírání se poslepu lesem, sbírání pokladů z mořského dna, plížení se za zvěří, dále se děti učily dostatečně se opičit a v poslední fázi také použít svůj rozum jako lidé a řešit zapeklité hádanky. Odměnou za všechnu snahu byl extrémně kyselý bonbon a návrat domů :)

Dračí smyčka, 24.2.2018

V únoru jsme se vydali porovnat naše uzlovací dovednosti s ostatními brněnskými pionýry na soutěži Dračí smyčka. Náš malinký oddíl sice žádnou vrcholovou příčku nevybojoval, ale zato jsme si užili mrazivě slunečný den a nějaký ten uzel se přiučili.

Vánoční výprava Letohrad, 8.-10.12.2017

V půli prosince jsme se vydali na tradiční vánoční výpravu, tentokrát netradičně na nové místo – do Letohradu. Díky tomu jsme se dostali mnohem blíže cíli naší expedice – severnímu pólu. V sobotu jsme se proto s řádnou výbavou vypravili vstříc nástrahám divokého severu, ale vzhledem k letošním klimatickým podmínkám se nám pólu nepodařilo dosáhnout. Byli jsme proto donuceni vrátit se na základnu a Vánoce společně oslavit tam. Poté nás čekala už jen návštěva tamní fauny a několik her na závěr. I přes neúspěch expedice si ji všichni členové řádně užili a domů se vraceli spokojení.

Podzimní prázdniny Heraltice, 26.-29.10.2017

Podzimní prázdniny v heraltické chatě jsme pojali jako vědeckou výpravu, pátrající po yettim na nejvyšší hoře světa. Při bádání po tomto chlupatém tvorovi jsme si užili mnoho legrace a dobrodružství v lese i na základně. Dva večery jsme se dokonce nahřívali v sauně. Počasí nám hrálo do noty a měnilo se každou chvíli, jako na skutečných horách; nakonec přišla i vichřice, která nám mírně zkomplikovala sestup, tedy návrat domů. Díky pomoci rodičů a přátel oddílu jsme se však všichni dostali zdárně domů. PS: Yettiho jsme patřičně zdokumentovali a nechali jej v klidu v jeho domovině.

Výprava Ketkovice, 22.-24.9.2017

Na první výpravu letošního školního roku jsme zavítali do malebného údolí řeky Oslavy. Pobyt zde jsme si nenechali zkazit ani častým deštěm, vyšplhali jsme na zříceninu Levnov, zahráli si spoustu her na louce i v chatě, naučili se nějaký ten uzel a každý večer se hřáli u kamen. Zkrátka krásná předzvěst podzimu.

30. výročí oddílu, 16.-17.9.2017

Ačkoliv nám počasí moc nepřálo, přesto jsme plně oslavili našich třicet let, za účasti cca 60 účastníků, od těch nejmladších, nedávno narozených delfínků, až po zástupce nejstarší generace dětí (mnozí se svými ratolestmi) a zakládající vedoucí. Zamrzeli všichni, kdo se k akci hlásili a nedorazili, mnohem více však potěšili všichni, kdo se přišli podívat, zavzpomínat, změřit síly v soutěžích, poklábosit, ...
Moc děkujeme všem, kdo přiložili ruku k dílu při organizaci akce, ať už kolem jídla (Lokoska, Iva, Hanička, Lucka a další), tak při organizaci programu a závěrečném úklidu (současná generace vedoucích a instruktorů oddílu, pod vedením Okurky).

Výprava Jedov, 5.-8.5.2017

Na prodlouženém víkendu v Jedově jsme prochodili okolí křížem krážem. Koukali jsme na závody do vrchu v Náměšti, prošli si Jinošovskou oboru, hráli pořád něco s míčem, ale i jiné hry. To všechno v nádherném téměř letním počasí a bez deště.

Výprava Moravský kras, 7.-9.4.2017

První jarní výprava nás zavedla do překrásného a nedalekého Moravského krasu. Sobotní výlet tedy nesměřoval nikam jinam, než do jeskyní (konkretně těch Punkevních). V malebném kraji jsme si užili spoustu legrace a her a v neděli se na nás dokonce přišlo podívat i sluníčko
Akce se zúčastnili:
Vedoucí: Kůra, Hanka, Quitko, Salát
Děti: Šmudla, Vali, Ondra K., Vojta a Ondra N., Emča, Hony

Výlet za zvířátky, 25.03.2017

Za příjemného jarního počasí se konala jednodenní výprava do obory Holedná. Děti se na chvíli proměnily v tajné výzkumníky, kteří byli vládou vysláni na neznámé území. Jejich úkolem bylo prozkoumat tamnější faunu a flóru a zjistit co nejvíce informací. Děti samozřejmě absolvovaly výcvik v podobě hry "deset, devět", setkaly se s mimozemskými zvířaty, pozorovaly přírodu a sbíraly perly, které chránila mořská příšera. Závěrečné vyhodnocení proběhlo v klubovně, kdy děti obdržely body za výpravu a mohly si odnést některou z nakreslených příšerek.
Akce se zúčastnili:
Vedoucí: Kůra, Sylva, Quitko
Děti: Šmudla, Vali, Ted, Patrik, Áďa, Emča, Šimon

Vánoční výprava Boskovice, 9.-11.12.2016

Malebné Boskovice nás přivítaly na každoroční vánoční výpravu. Ta proběhla ve znamení her, hříček, hraní na kytaru, zpívání, výletů, bláta, indiánů, pomáhání v kuchyni, výroby vánoční atmosféry, dárků, historie... Těšíme se zase na další rok plný báječných výprav.

Výprava Ketkovice, 23.-25.9.2016

S létem jsme se rozloučili tento víkend na krásné staronové chatě Ketkovice. Prochodili jsme tam mnoho kilometrů po nádherném údolí Oslavy a okolních vrších, zahráli si pár her a celkově si užili víkend bez většiny výdobytků moderní doby.

Výprava Jedov, 6.-8.5.2016

Jedenáct účastníků výpravy na krásnou základnu nedaleko Náměště nad oslavou si užilo příjemné a teplé jarní počasí, vyrazili jsme na sobotní výlet do Vícenického žlebu, vyzkoušeli lukostřelbu a zahráli spoustu her, opékali jsme špekáčky u večerního ohně a pak zpívali s kytarou.

Výlet na Obřanský hrad, 19.3.2016

Výpravy na Obřanský hrad se přes nepřízeň počasí zúčastnily čtyři děti: Honzík, David, Štěpán a Áďa. Vyrazili jsme od Velké Klajdovky přes Hády, od zříceniny Obřanského hradu jsme šli údolím Svitavy do Obřan.

Jarní prádzniny Krkonoše, 27.2-5.3.2016

Tradiční Jarní prázdniny v Krkonoších si užilo 27 účastníků, přes horší sněhové podmínky jsme si dosytosti zalyžovali na svahu i na běžkách, navštívili muzeum socialistických aut v Tanvaldu i výrobnu perličkových ozdob v Poniklé a spoustu dalších zajímavostí.

Výlet na lezeckou stěnu, 16.1.2016

Po dlouhé době jsme zase s oddílem vyrazili na horolezeckou stěnu. Ani vydatná ledovka nám nemohla zabránit, abychom to do Kuřimi vzali výletem přes Babu.
Na stěně byli všichni naši malí i větší lezci moc šikovní, nikdo nezůstal nohama na zemi. A odvážně se pouštěli nahoru k vrcholu i potom dolů :)

Vánoční výprava Boskovice, 11.-13.12.2015

Letošní vánoční výprava měla hojnou účast a tak pod stromečkem rozhodně nebylo prázdno. Samozřejmě jsme si užili i spoustu her a krásný výlet s nevídanými výhledy na Boskovicko.

Podzimky v Heralticích, 28.10.-1.11.2015

Podzimní prázdniny jsme jako každoročně strávili v Heralticích, kam jsme se tentokrát dopravili vesmírnou lodí. A jelikož ve vesmíru není o překvapení nouze, ani my jsme se nenudili. Hrálo se spoustu her, pokoušeli jsme se létat, pozorovali místní stvoření a následně s nimi i navázali kontakt, zlepšili své ping-pongové dovednosti a v neposlední řadě si užili slunečného podzimu. Těšíme se zase příště, kolo kolo!

Výlet na Staré zámky , 19.9.2015

Na první výpravě tohoto školního roku jsme se vydali na nedaleké archeologické naleziště Staré zámky. Naleziště je veřejně přístupné a tak jsme si i my mohli vyzkoušet práci archeologů a že bylo co objevovat! Cesta nás dál vedla Mariánským údolím, kde nás doprovázely kachny a dokonce jedna želva. Samozřejmě nesmělo chybět pár her.

Putování údolím Libochůvky , 13.-14.6.2015

Tak jsme si vyzkoušeli puťák s nejmenšími z našeho oddílu. Byli moc šikovní, těžké batohy si statečně nesli a bez problémů jsme zvládli i pořádnou bouřku. Těšíme se zase příště snad v hojnějším počtu! .

Březnový výlet na Medlaňák, 14.3.2015

V sobotu 14. 3. jsme se vydali na první jarní výpravu. Přestože jsme dle původního plánu měli společně strávit sobotu i neděli, kvůli malému počtu účastníků jsme to zkrátili na sobotní výlet. Ve složení Honzík, Davídek a Alička a z vedoucích Sylva a Klára, jsme se vydali na kopce "Palačák" a "Medlaňák", kde jsme vybudovali lesní bunkr. Z lesa nás však bohužel vyhnalo špatné počasí, a tak jsme výlet zakončili prohlídkou Technického muzea.

Jaráky Krkonoše, 21.-28.2.2015

Jarní prázdniny na chatě Espero v Rejdicích. Super týden s lyžovačkou i běžkováním, podvakráte sauna, nějaká ta cukrárna a další fajn aktivity.

Výlet do Šošůvských jeskyní, 14.2.2015

Na únorový jednodenní výlet jsme vyrazili tentokrát do jeskyní. I když byly původně v plánu jen Šošůvské, vlezli jsme i do pár menších, volně přístupných jeskyněk a děr v okolí. Zimný prohlídka domečku netopýrů byla navíc ozvláštněna tím, že jsme si po cestě svítili sami vlastními baterkami. PS: Nikdo se nebál a nebyl vzbuzen ani jeden netopýr :).

Podzimky Heraltice, 25.-29.10.2014

Squělých 5 dnů prázdnin, strávených na bezva chatě v Heralticích na Vysočině, se spoustou dětí z oddílu i několika dětmi neoddílovými (z tábora). Zažili jsme hafo her v chatě i v jejím okolí, užili si výlet na zříceninu hradu Rokštejna, pocítili horko v sauně i lezavé chladno při ranní rozcvičce, nad ohněm si uvařili vlastnoručně polévku k obědu a opekli špekáček.

Výlet na Lipový vrch, 11.10.2014

Jeden z posledních letošních teplých víkendů jsme využili k výletu po okolí Brna, kolem studánek Helenčiny a Ríšovy. I přes malou účast jsme si zahráli nějaké ty hry, ať už tradiční "deset devět", nebo méně tradiční s kudlibabkami. Těšíme se zase příště, snad v hojnějším počtu :)

Výprava do Jedova, 16.-18.5.2014

Deštivý víkend na oblíbené základně nedaleko Náměště nad Oslavou. Ošklivá předpověď, déšť a chladno nemohlo odradit oddílové tvrďáky od víkendu stráveného společně, s mnoha hrami, výletem do okolí a spoustou další zábavy.

Výprava do Boskovic
11.-13.4.2014

Na tuto výpravu jsme se vydali do malebných Boskovic. I přes všechny zlé předtuchy se nám krásně vybarvilo počasí a tak jsme většinu víkendu strávili venku na vycházkách, hraním her a poznáváním.


Bloudivá výprava za zvířátky 15.3.2014

Přestože nám počasí příliš nepřálo – už od rána to vypadalo na déšť - sešlo se nás při výpravě do ZOO celkem 13 účastníků. V ZOO jsme si procvičili základy šifrování pomocí hry, která nás provedla celou spodní částí, a navíc jsme se v jejím rámci dozvěděli i něco o zvířatech, která jsme potkali – jak se jmenují, kde žijí a co jí. Bohužel již v průběhu dopoledne začalo pršet a tak nám po poledni nezbývalo nic jiného, než se uchýlit na zbytek výpravy do klubovny, kde jsme si několika hrami procvičili paměť a zasmáli se při společném tvoření kreslených postaviček.

Jarní prázdniny Krkonoše,
Espero Rejdice, 15.-22.2.2014

Jarní prázdniny jsme s partou dětí, rodičů, kamarádů a přátel oddílu strávili jako již tradičně na základně Espero v Rejdicích. Ačkoliv bylo sněhu pomálu, přesto se každý den lyžovalo, dvakrát jsme byli v solné sauně, vypravili se do Bozkovských jeskyní i do továrny na výrobu hraček a užili si mnoho dalších zimních radovánek.

Vánoční výprava
7.-8.12.2013

Vánoční výpravu jsme strávili v Brně. Zahájili jsme ji výletem okolo Líšně, odkud jsem došli a dojeli na základnu na Údolní. Večer jsme, někteří poprvé, jak se patří oslavili oddílové Vánoce, trochu si zazpívali rozdali pár dárků... Nesměly chybět samozřejmě ani nějaké ty hry. Děkujeme za krásnou atmosféru a těšíme se na další výpravu :)


Listopadový výlet
16.11.2013

Dopoledne jsme se vydali na malý výlet po Červeném kopci. Později jsme se prošli městem až k Měnínské bráně do Muzea hraček. Výlet byl zakončen drobnými hrami v klubovně.


Podzimky Heraltice
26.-30.10.2013

Jako již každoročně jsme podzimní prázdniny strávili na útulné chatě v Heralticích. Účast byla hojná, hlavně z řad starších dětí. Program byl nabitý: uskutečnil se výcvik astronautů, který se lehce zdramatizoval možným zánikem lidské populace. Vše jsme však hravě zachránili, není zač ;). Zpátky domů jsme se všichni vraceli unavení, ale doufám spokojení. :).


Obora v Kohoutovicích
12.10.2013

Oddílový výlet za zvířátky v lese, se spoustou her a hříček.


Cesta džunglí
6.9.2013

Náborová oddílová akce pro děti a jejich rodiče v parku u Šelepky. Spousta dětí všeho věku, nabídka mnoha různých zábavných i dobrodružných stanovišť, informace pro rodiče dětí, možnost návštěvy naší klubovny.


Cyklovýprava Sklené
21.-23.6.2013

Každoroční cyklovýprava Sklené u Fryšavy, dva krásné dny plné ježdění na kole, objevování nových cest, někteří se i koupali, po večerech příjemná zábava. Akce se zúčastnilo 20 účastníků, většinou oddílových rodičů s dětmi a mládeží :o) Díky všem za perfektně strávený víkend.


Jarní prázdniny Krkonoše,
Espero Rejdice, 9.-16.2.2013

Jarní prázdniny jsme s partou dětí, rodičů, kamarádů a přátel oddílu strávili jako již tradičně na základně Espero v Rejdicích. Měli jsme výborné sněhové podmínky, spoustu perfektního lyžování, dvakrát jsme byli v solné sauně a užili si mnoho dalších zimních radovánek.

Podzimky Heraltice
25.-28.10.2012

Oddílové podzimky na základně v Heralticích, letos začaly netradičně návštěvou Jihlavy hned první den akce, stejně tak netradičně byly zakončeny sobotní sněhovou nadílkou.


25.výročí oddílu,
Brno klubovna PS Vlci, 6.10.2012

Oslava čtvrt století výročí vzniku oddílu, za účasti mnoha současných členů a jejich rodičů, ale i dětí již odrostlých, či dokonce dospělých s vlastními dětmi.

V albu na rajčeti je výběr fotek od Tondy >>>

Cyklovýprava Sklené u Fryšavy, 1.-3.6.2012.  Tradiční cyklistický víkend pro rodiče a děti.
Jarní výprava Jedov,
4.-6.5.2012

Jarní víkendovka na osvědčenou základnu v Jedově u Náměště nad Oslavou. Přes hlášky o deštivém víkendu bylo docela pěkně, omladina nachystala dobrý program, dětí sice nebylo mnoho, ale celkem 17 účastníků si užilo fajn oddílovou akci.

Album fotek na Rajčeti >>>
Jarní prázdniny Krkonoše,
Espero Rejdice, 4.-11.2.2012

Tradiční pobyt oddílových rodin s dětmi na horách, letos perfektní sněhové podmínky, trošku mráz a hlavně spousta zábavy a oddílové pohody.

V albu na rajčeti je výběr fotek od různých fotografů >>>

Vánoční výprava Polnička, 16.-18.12.2011.  Vánoční víkend v Polničce za účasti celkem 25 dětí, rodičů, instruktorů a vedoucích se opět příjemně vydařil, byť sníh se tentokráte dostavil jen v množství malém.
Přesto jsme udělali pár příjemných procházek, řádně si zařádili v tělocvičně, moc dobře se nacpali ve školní jídelně a za Agiho tradičně skvělého hraní koled si rozdali spoustu dárečků.
Listopadový výlet, 19.11.2011.  Info z akce doplníme, jak mi někdo z přítomných nějaké dodá.
Podzimky Heraltice, 26.-30.9.2011.  Tradiční pětidenní pobyt na naší oblíbené základně v Heralticích se nesl v rytířském duchu se spoustou soubojů a turnajů. I přes nabitý program jsme si našli čas na návštěvu jihlavského aquaparku i na dvojí saunu. Na závěr akce byli vyhodnoceni všichni účastníci, nejlepším rytířem se ukázal Martin, který tak získal titul "arcivévoda". Bez nějakého titulu však neodjížděl nikdo.
Výstava Rychlých šípů, 24.9.2011.  Info z akce doplníme, až ho někdo dodá.
Cyklovýprava Sklené, 17.-19.6.2011.  Přes nevlídnou předpověď se 6 oddílových rodin sjelo na základnu ve Skleném na tradiční červnovou cyklovýpravu. Všichni kdo nepřijeli, mohou nakonec jen litovat, protože jak v sobotu, tak v neděli jsme si krásně zajezdili (dohromady 55 km "keškaři" a 87 "cyklodrsoni"). Ubytování pohodlné, jídlo skvělé, zábava výborná a počasí nám nakonec taky celkem přálo.
Výprava na Sraz PTO, camp Výr u Výrovic, 27.-29.5.2011.  Setkání turistických a tábornických oddílů z Brna nám letos bohužel propršelo, naštěstí krásná neděle trošku vylepšila narušený program. I přes sobotní déšť se uskutečnily některé plánované atrakce a zajímavosti a tak si děti mimo mokrých svršků odvážejí i nějaké pěkné zážitky.
Výprava JedovVýprava Jedov, 29.4.-1.5.2011.  Víkend proměnlivého počasí, kdy jsme si užili sluníčka i deště. Příjemná základna v Jedově u Náměště, 15 spokojených účastníků, fajn program pod taktovkou Kůry a Kláry, kterým zdatně sekundovali Tomík a Hanka.
Výprava na koníčky, Hipo Koryčany, 8.-10.4.2011.  Info z akce doplníme, až ho někdo dodá.
Jaráky KrkonošeJarní prázdniny Espero, 12.-19.3.2011.  Další perfektní jaráky strávené s pětadvaceti dětmi, dospívajícími a dospělými spokojenými účastníky na pomezí Krkonoš a Jizerek, na TZ Espero v Rejdicích. Zpočátku jsme běžkovali, v dopoledních hodinách šlo i sjezdovat, dali jsme plavečák i saunu a ani dvoudenní déšť nám nezkazil dobrou náladu. Příští rok zase.
Akce PTO Taneční podložky, 12.2.2011.  Pouhé tři děti a tři vedoucí a instruktoři se za náš oddíl zúčastnili této netradiční soutěže. Přesto náš tým nezapadl a Káťa obsadila ve své kategorii pěkné třetí místo.
Výlet na Mohylu míru, 22.1.2011.  Dvanáct členů oddílu se pod vedením Wendy vydalo v poměrně pěkném lednovém dnu na Mohylu míru. Absolvovali prohlídku multimediální expozice a venku si pohráli i několik pohybových her.
Vánoce PolničkaVánoční výprava Polnička, 17.-19.12.2010.  Vánoční víkend v Polničce se nám opět krásně vydařil, bylo fantasticky nasněženo a do toho nám celou sobotu krásně svítilo sluníčko. Dospěláci (rodiče) si dali odpolední výlet kolem Velkého Dářka, děti si hrály v tělocvičně, bruslily na vedlejším hřišti a bobovaly na blízkém svahu. Večer tradiční oddílové vánoce s dárečky a dobrůtkami. Výborná strava z protější školní jídelny byla dalším kladným bonusem povedené prosincové výpravy. Dvacet účastníků akce si ji dosyta užilo.
Listopadový výlet, 13.11.2010.  Krásného podzimního počasí si užilo 11 účastníků výletu, kteří vyrazili autobusem od Semilasa do Lelekovic a poté pěšky na Babí lom. Z této rozhledny pak pokračovali pěšky do Kuřimi, kde akci zakončili v novém aquaparku.
Podzimky HeralticePodzimky Heraltice, 27.-31.10.2010.  Podzimní prázdniny jsme strávili na oblíbené chatě u Heraltic. Počasí nám docela vyšlo, účast členů oddílu, dětí, instruktorů i vedoucích byla excelentní, podzimky to byly velmi povedené.
Městská hra Za psem, 8.10.2010.  Této orientační a šifrovací hry se za náš oddíl účastnily 2 hlídky, jedna v kategorii starší a druhá jako rádci. Za kategorii starší se zúčastnili Míša, Káťa a Tomino; za kategorii rádci Sylva, Milda, Krtek a Katy. Startovalo se z Biskupského gymnázia a první část úkolů probíhala ve Wilsonově lese. Po splnění určitého počtu úkolů se děcka dostaly do druhé části, která je měla dovést do cíle v Kohoutovicích. Družstvo starších došlo do cíle na 12.místě, družstvo rádců muselo otevřít záchranou obálku. Ačkoliv rádci do cíle nedošli a nakonec skončili patnáctí, všichni byli nadšení a hru si užili.
Nefotili jsme.
Výlet KuřimNáhradní výlet Kuřim, 19.6.2010.  Namísto zrušené výpravy pod stany horostěna v Kuřimi a pěší výlet přes Velkou Babu do Řečkovic na tramvaj. Zúčastnilo se 8 dětí a 5 instruktorů pod vedením Heťase.
Cyklovíkend SklenéCyklovíkend Sklené u Fryšavy, 11.-13.6.2010.  Akce pro rodiče s dětmi na základně ve Skleném, povedené počasí, příjemné cyklostezky a koupání, dobrá společnost dospělých i dětí.
Sraz PTO VémysliceSraz PTO Vémyslice, 21.-23.5.2010.  Trošku horší počasí a slabá účast našich dětí trošinku poznamenaly tuto výpravu, přes to celý sraz proběhl v pohodě, se všemi plánovanými aktivitami. Účastníci si tak mohli víkend užít naplno, dokonce i Katy byla happy (psala na FB :o).
Výprava do Moravského krasuVícedenní výprava do Moravského krasu, 23.-25.4.2010.  Již plně jarní výprava do prosluněného krasu, bezva ubytování na základně ČTU v Obůrce u Blanska, sobotní výlet do Sloupsko-šošůvských jeskyní, jinak také hry v lese, na louce i v chatě, fajn účast dětí, vynikající jídlo (včetně výborných buchet od maminek některých účastníků).
PálavaJednodenní výlet na Pálavu, 28.3.2010.  První jarní výlet na Pavlovské vrchy se náramně podařil. Počasí jsme měli navzdory předpovědi pěkné a slunečné, také účast byla hojná (na jednodenní výpravy takřka rekordní) - 12 dětí a 6 vedoucích a instruktorů (včetně Agiho).
Pěší trasu jsme začali z Mikulova, naštívili místní cukrárnu a vyhlídku na Kozím hrádku,a poté pořád po červené až do Dolních Věstonic. Jedinou komplikací byly bolavé nohy. Kéž by byly i ostatní výlety tak povedené.
Jaráky KrkonošeJarní prázdniny Krkonoše, 27.2.-6.3.2010.  Jaráky 2010 jsme strávili na Chatě Espero, v Rejdicích (na pomezí Krkonoš a Jizerek). Sjelo se tam 25 účastníků, dětí, dospívajících a dospělých a až na jedno vyhozené koleno s přetrženými vazy, bylo všechno perfektní a moc jsme si to užili - počasí, okolní sjezdovky a běžkařské terény, ubytování ...
Vybíjená-zabíjená, 13.2.2010.  Výběr dětí a několik našich instruktorů se s Heťasem v čele zúčastnilo soutěže PTO ve Vybíjené-zabíjené. Sice jsme určitě nijak nezazářili, ale akce to byla příjemná a děcka to bavilo.
Bruslení na Bráfové, 23.1.2010.  Několik málo členů oddílu se v sobotu sešlo u ledové plochy na Bráfové, kde si v mrazivém povětří fajn zabruslili a zase se rozešli domů. Vzhledem k malé účasti se další plánovaný program bohužel neuskutečnil.
Vánoce v PolničceVánoční výprava Polnička, 11.-13.12.2009.  První skutečně zimní víkend letošní zimy jsme strávili v Polničce na naší tradiční Vánoční výpravě. Sníh venku jen lehce poletoval, zato zima byla slušná a to dokonce i v sokolovně :o). Přesto jsme zvládli celý plánovaný program, včetně vánočního stromečku, koled a rozdávání dárečků.
Listopadový orienťák, 21.11.2009.  Dopolední část jednodenní výpravy proběhla formou dobrodružné hry ve městě- úkolem každé družiny bylo najít 7 stanovišť a na nich splnit příslušné úkoly (příklad úkolu: "odhadnout délku plotu před vilou Tugendhat", "utrhnout dva listy stromu gingo biloba-jinan dvoulaločný za budovou v parku Lužánky..."). Každou družinku doprovázeli dva instruktoři. Startovalo se od klubovny; cíl (který byl odtajněn až splněním předposledního úkolu) byl na Denisových sadech. Celkovými vítězi se stali příslušníci vesnice PASTAIX (Kuhy, Martin, Salátek). NONAMIX (Terka, Eda, Marek) jim ale šlapali na paty. Odpoledne pokračovalo procházkou do obory Holedná.
Nahoru * Archiv starších akcí
Pionýr, z. s. - pionýrská skupina Tažní ptáci, Topolky 30, 616 00 Brno, mobil 775 764 400, E-mail: pstp@jmpionyr.cz 

INFOPANEL

Novinky:

8.9.2020

Informace:

2.9.2020 Tak s menším zpožděním už jsou v naší Fotogalerii komplet fotky z letošního tábora. Tak si se začátkem nového školního roku můžete nostalgicky zavzpomínat, než se příští středu (9.9.) opět naplno rozběhne pravidelná oddílová činnost.

Nejbližší akce:

18.-20.9.2020
Najdete nás na Facebooku
Dobrý oddíl

Články o nás:

Podporují nás:

MŠMTLogo Brna

Táborové poradny:

Opravdu dobrý tábor
Borovice.cz
Letní dětské tábory, katalog rekreací pro děti.

Sportovní vybavení:

DAKO sport